Jump to content

Νέα σε φυτεμένο ενυδρείο


Recommended Posts

Καλησπέρα, ξεκίνησα να φτιάχνω το πρώτο μου ενυδρείο φυτεμένο. Είναι 30lt και έχω βάλει ήδη ανούμπια και κρυψοκορίνα που είναι εύκολα φυτά για αρχάριους. Δεν έχω μπουκάλα co2. Ποια άλλα φυτά θα μου προτείνατε για να το γεμίσω; Κάτω έχω χαλίκι χωρίς υπόστρωμα, η θερμοκρασία είναι στους 23 βαθμούς και ακόμα δεν έχω βάλει ψάρια μέσα. Δύο κομμάτια ξύλα που έχω δέσει την ανούμπια από διακόσμηση. Επίσης αν χαρίζει κάποιος φυτά που θα μπορούσε να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Magda Kalafati έγραψε:

Καλησπέρα, ξεκίνησα να φτιάχνω το πρώτο μου ενυδρείο φυτεμένο. Είναι 30lt και έχω βάλει ήδη ανούμπια και κρυψοκορίνα που είναι εύκολα φυτά για αρχάριους. Δεν έχω μπουκάλα co2. Ποια άλλα φυτά θα μου προτείνατε για να το γεμίσω; Κάτω έχω χαλίκι χωρίς υπόστρωμα, η θερμοκρασία είναι στους 23 βαθμούς και ακόμα δεν έχω βάλει ψάρια μέσα. Δύο κομμάτια ξύλα που έχω δέσει την ανούμπια από διακόσμηση. Επίσης αν χαρίζει κάποιος φυτά που θα μπορούσε να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ!

Καλησπέρα και καλή αρχή.

Σε αυτό το λινκ είναι όλα τα εύκολα ενυδρειακά φυτά που μπορείς να βάλεις.

Και άμα σου αρέσει κάποιο το πατάς και σου δίνει περισσότερες πληροφορίες πχ φωτισμό.

https://tropica.com/en/plants/search/?mode=search&sew=&dif=Easy&pgr=&ori=&use=

 

Μετά αν βρεις κάποιο που σου αρέσει κάνεις αναζήτηση σε ποια καταστήματα υπάρχει.

Επίσης μπορείς να γράψεις στο θέμα σου πιο φυτό σου άρεσε και να σου πούμε σε ποια καταστήματα υπάρχει.

Έγινε επεξεργασία - Νικόλαξ
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...