Jump to content

στρωσιμο ενυδρειου


Recommended Posts

Γεια σας παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας για το ενυδρειο μου ειμαι στο σημειο που ετοιμαζω το νερο για τα χρυσοψαρα μου εχει πεση η αμμωνια στο 0 αλλα τα νιτρωδη και τα νιτρικα δεν εχουν ανεβει καθολου.. κανω κατι λαθος ευχαριστω εκ τον προτερων 

 

Link to comment
Share on other sites

Δώστου χρόνο. αν και θα έπρεπε να έχουν ανέβειθ νομιζω τουλάχιστον τα ΝΟ2. Δες το αρχείο. έκανα μια απόπειρα καταφραφής μετρήσεων γιατί ακουγα και εγω 1000 για τα στυρωσίματα. και είπα να δω τι ισχύει και το οχι αλλα να το έχω και σαν μπουσουλα αν κάτι δενμ παει με τον κανονα να απευθυνθώ εδώ στους πιο έμπειρους.

Με τι μετράς;;Sticks ή υγρά;;

Aquarium Results.xlsx

Link to comment
Share on other sites

Μετράω με υγρά 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος tenten έγραψε:

Μετράω με υγρά 

Πως το στρωνεις; Με τροφη και βακτηρια; Λιγο πιο αναλυτικα.... πότε, πόσο, λιτρα ενυδρειου ...κτλ

Link to comment
Share on other sites

Το στρώνω με αμμωνία και βακτήρια είναι 150 λίτρα και έχω εξωτερικό φίλτρο sicce whale 350 

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 ώρες, το μέλος tenten έγραψε:

Το στρώνω με αμμωνία και βακτήρια είναι 150 λίτρα και έχω εξωτερικό φίλτρο sicce whale 350 

Που ριχνεις αμμωνια (απο φαρμακειο;) μεσα, πόσο ανεβαινει η αμμωνια στο ενυδρειο; Πρεπει να μετρας τουλαχιστον 1ppm (mg/l).

Πόσο ηταν πριν να πεσει;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά μένω Αυστραλία και η ώρες είναι διαφορετικές πείρα αμμωνία από το μαγαζί που πουλάνε ότι χρειάζεσαι για ένα ενυδρείο. Αλλά τελικά δεν έπεσε η αμμωνία ακόμα η μετρήσει έδειξε λάθος νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...