Jump to content

Αντιχλωριο


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το αντιχλωριο. Αγόρασα από ένα petshop το αντιχλωριο tetra aquatan βελτιωτικό νερού, άνοιξα και είναι διαφανη και μοιριζει κάπως ασχημα . Η αλήθεια είναι πως όσα έχω αγοράσει μέχρι στιγμής ήταν γαλάζιο το χρώμα του αντιχλωριου . Υπάρχει περίπτωση να είναι χαλασμένο? Ρωτάω πριν το ρίξω στις νεροχελώνες.

Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος Eirini Pag έγραψε:

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το αντιχλωριο. Αγόρασα από ένα petshop το αντιχλωριο tetra aquatan βελτιωτικό νερού, άνοιξα και είναι διαφανη και μοιριζει κάπως ασχημα . Η αλήθεια είναι πως όσα έχω αγοράσει μέχρι στιγμής ήταν γαλάζιο το χρώμα του αντιχλωριου . Υπάρχει περίπτωση να είναι χαλασμένο? Ρωτάω πριν το ρίξω στις νεροχελώνες.

Ναι μυριζει ασχημα!  Δεν ειναι tetra, sera ειναι. Και δεν ειναι χαλασμενο, ετσι μυριζει :wacko:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τα ορθογραφικά μου. Ναι οκ sera το έχω ξανά πάρει και δεν θυμόμουν. Και αλλού που ρώτησα και μου είπαν πως όλα τα αντιχλωρια είναι σαν χρώμα γαλάζιο μπλε...αυτό είναι διαφανές....και φοβήθηκα να πω την αλήθεια.....πέρα από τη μυρωδιά. Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό το χρωμα πάντως ότι είναι διαφανη? Άσχετα από τη μυρωδιά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος Eirini Pag έγραψε:

Είναι λογικό το χρωμα πάντως ότι είναι διαφανη? Άσχετα από τη μυρωδιά.

Ναι ειναι λογικο. Δεν ειναι ολα μπλε. Βασικα τα περισσοτερα ειναι διάφανα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα, δεν ξερω το aquatan τι ποσοτητα ανα λιτρο πρεπει να βαζεις, αλλα τσεκαρε και το αντιχλωριο prime της seachem το οποιο ειναι πολυ οικονομικο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος corto maltese έγραψε:

Καλησπερα και απο μενα, δεν ξερω το aquatan τι ποσοτητα ανα λιτρο πρεπει να βαζεις, αλλα τσεκαρε και το αντιχλωριο prime της seachem το οποιο ειναι πολυ οικονομικο.

Να δεις αυτό τι ωραία μυρωδιά έχει.:D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Να δεις αυτό τι ωραία μυρωδιά έχει.:D

Σαν τα special blend ομως....κανενα:hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα....πολύ ωραία!!!οκ ευχαριστώ πολύ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, corto maltese said:

Καλησπερα και απο μενα, δεν ξερω το aquatan τι ποσοτητα ανα λιτρο πρεπει να βαζεις, αλλα τσεκαρε και το αντιχλωριο prime της seachem το οποιο ειναι πολυ οικονομικο.

Δεν τελειώνει ποτέ όμως λεμε.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...