Jump to content

Στήσιμο για betta


Vivi20

Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος George K έγραψε:

Ουσιαστικα ειναι αντιχλωριο για τις αλλαγες σου και μπορει να δεσμευσει αμμωνια σε περιπτωσεις που ανεβει λιγο. Απο οτι ειδα λεει οτι σταθεροποιει το pH στο 7 αλλα δεν ξερω τιποτα για αυτο. Νομιζω εχει σημασια και τι νερο εχει η βρυση σου. Σιγουρα παντως ειναι μια καλη τιμη για μονομαχο, οποτε αντι για seachem prime μπορεις να πας σε αυτο.

Γενικά τα τεστ μου δείχνουν ότι το νερό μου είναι στο 7,4 (υγρά τεστ της απι) οπότε δεν νομίζω να έχει και τεράστια διαφορά. Μετά σκέφτηκα να πάρω το κλασικό της τετρα που χρησιμοποιώ και τώρα.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αποφάσισα τελικά να πάρω έναν μονομάχο από πετ σοπ αλλά από ότι υποψιάζομαι θα θέλει θεραπεία. Έχω λοιπόν εδώ της tetra medica το General tonic είναι καλό αυτό για το ψάρι θα πρέπει να πάρω κάποιο ειδικό? Αν ναι έχετε κάποιο να μου προτείνετε? Αυτό π έχω λέει ότι κάνει για όλα τα ψάρια γλυκου νερού αλλά είπα να ρωτήσω για σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κατευθείαν να πας για θεραπεία. Μπορείς να πάρεις έναν μονομάχο που θα είναι καλά στην υγεία του!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Vivi20 έγραψε:

 

πριν 53 λεπτά, το μέλος panos nts έγραψε:

Δεν χρειάζεται κατευθείαν να πας για θεραπεία. Μπορείς να πάρεις έναν μονομάχο που θα είναι καλά στην υγεία του!

Καλώς θα πάρω τον μονομάχο και ανάλογα την κατάσταση που θα βρίσκεται θα ρωτήσω ?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα παντως να κοιταξεις μηπως βρεις απο χομπιστα πρωτα. Το ξερω οτι τα ψαρακια ειναι σε αθλια κατασταση και ουσιαστικα τα σωζεις απο τα πετ, αλλα οσο αγοραζουμε απο εκει τοσο τα στηριζουμε να συνεχισουν αυτο που κανουν. Επισης απο χομπιστα λογικα δεν θα εχεις το αγχος του να ειναι αρρωστο απο κατι ή να εκδηλωσει κατι ξαφνικα. Σκεψου το.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επισης δε θα πάρεις απο μαγαζι που τους εχει σε ποτήρι.

Κάποτε πρέπει να παρακμάσει αυτό.

Ψαξε κάποιο μαγαζί που τους εχει σε κυβους με φίλτρα .

Θα βρεις .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά παιδιά που έχουν κάνει αναπαραγωγή σε μονομάχους και λογικα θα έχουν και μικρά! Βάλε μια αγγελία ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω μια αγγελία και θα δω τι θα γίνει αν και πιο πάνω με προετρεψαν να πάρω από μαγαζάκι ακριβώς για να το σώσω 

Link to comment
Share on other sites

καθε φιλος εχει την αποψη του .

σιγουρα ειναι ευγενική και καλοκαρδη αυτη η αποψη .

αλλα το σωστο ειναι να παψουν τα ποτηρια , και θα παψουν διχως πωλήσεις .

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος george rapp έγραψε:

καθε φιλος εχει την αποψη του .

σιγουρα ειναι ευγενική και καλοκαρδη αυτη η αποψη .

αλλα το σωστο ειναι να παψουν τα ποτηρια , και θα παψουν διχως πωλήσεις .

Και εγώ συμφωνώ σε αυτό 

Link to comment
Share on other sites

On 5/28/2020 at 11:31 AM, george rapp said:

Επισης δε θα πάρεις απο μαγαζι που τους εχει σε ποτήρι.

Κάποτε πρέπει να παρακμάσει αυτό.

Ψαξε κάποιο μαγαζί που τους εχει σε κυβους με φίλτρα .

Θα βρεις .

Υπάρχει το cosmo zoo στο Πειραιά το οποίο έχει μεγάλο τομέα με ενυδρεία και για να μην πολυλογώ τους μονομάχους τους έχει μόνους οι με συγκεκριμένους συγκάτοικους σε 30αρια με φίλτρα σε πολύ καλή κατάσταση τον δικό μου από εκεί τον πήρα τσεκάρετε φωτό στο προφίλ μου 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...