Jump to content

ζωντανη τροφη


Recommended Posts

sera artemia mix  την εχει δοκιμασει καποιος; θελω κατι για τον μονομαχο μου τις περισσοτερες φορες που παρηγγειλα ζωντανη αρτεμια οι μισες εχουν ψοφησει.... 

Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος spithas έγραψε:

sera artemia mix  την εχει δοκιμασει καποιος; θελω κατι για τον μονομαχο μου τις περισσοτερες φορες που παρηγγειλα ζωντανη αρτεμια οι μισες εχουν ψοφησει.... 

Εχω δοκιμασει αυτο- https://misirlis-aquarium.gr/40-analosima/6163-ocean-nutrition-brine-shrimp-eggs-90ml-50g.html

η τιμη ομως ειναι τρέλα. Μπορεις να παρεις απο ebay πολυ πιο φθηνα (η ποιοτητα πιο χαμηλη).

Προτεινω για τον μονομαχο απο ζωντανες - grindal kai white worms.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Της Sera το έτοιμο μιξ μου είχα συνήθως κακά ποσοστά εκκόλαψης. Δεν είναι κακή ιδέα η brine λόγω θρεπτικών που έχει (πολύ περισσότερα από την ενήλικη αρτεμια) αλλά το ψάρι θα την κυνηγήσει και χαρεί πολύ λιγότερο από γκρινταλ κτλπ 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος bbetta έγραψε:

Της Sera το έτοιμο μιξ μου είχα συνήθως κακά ποσοστά εκκόλαψης. Δεν είναι κακή ιδέα η brine λόγω θρεπτικών που έχει (πολύ περισσότερα από την ενήλικη αρτεμια) αλλά το ψάρι θα την κυνηγήσει και χαρεί πολύ λιγότερο από γκρινταλ κτλπ 

αυτα που λετε θα πρεπει να τα εκκολαψω εγω ετσι;  

Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος spithas έγραψε:

αυτα που λετε θα πρεπει να τα εκκολαψω εγω ετσι;  

Ναι!

Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος bbetta έγραψε:

τελειο ευχαριστω... μια χαζη ισως απορια σχετικα με το χωμα... μπορει να μπει απλο σαν αυτο που εχουμε στις γλαστρες μας; και μπολι δεν παιζει να βρω οποτε λογικα θα μου παρει πολυ περισσοτερο εμενα για να βγει κατι...

 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα βρεις μπόλι βάλε αγγελίες. Αν ήσουν Θεσσαλονίκη θα σε βόλευα εγώ. Κάνει και από χώμα χωρίς λιπάσματα 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος bbetta έγραψε:

Σίγουρα θα βρεις μπόλι βάλε αγγελίες. Αν ήσουν Θεσσαλονίκη θα σε βόλευα εγώ. Κάνει και από χώμα χωρίς λιπάσματα 

τελεια ευχαριστω θα το δοκιμασω... δυστυχως ειμαι δραμα γι αυτο λεω δεν παιζει να βρω μπολι δεν υπαρχει κοσμος εδω ν ασχολειται με τετοια... 

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να σου στειλω, οταν θα εχω χρονο. Γραψε πμ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...