Jump to content

Boring filter


Recommended Posts

Καλησπερα παρεα.... Ήθελα να μοιραστω ενα μικρο πειραμα που νομίζω ότι πετυχε ...κ πρακτικά κ οπτικά... Λοιπόν... Εδώ ένα 20λιτρο σχεδόν για παιχνίδι το φτιάχνω από δω το φτιαχνω από κει... Κάτι ζωντανό δεν έχει μπει ακόμα... Το στήσιμο είναι στ 50% περιμενω τα φυτά... Flame και Christmas  moss για το δέντρο και για το νησάκι που αιωρείται και  Μόντε Κάρλο για χαλάκι... Απλά πραγματα... Είπα όμως από το βαρετό φίλτρο να φτιάξω κάτι διαφορετικό... Πληροφορίες για το πως έγινε αν θέλει κάποιος μου λέει... Πείτε μου μια γνώμη κ σεις... Τουλάχιστον οπτικά...Οι φωτο είναι συμπιεσμενες δυστυχώς... IMG_20200527_195433_compress76.thumb.jpg.280c2f96764ed57afb4537996e6875ac.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο, αφου ανοιξες που ανοιξες το θεμα, πες μας δυο τρια πραγματα να μαθουμε και μεις.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος George K έγραψε:

Πολυ ωραιο, αφου ανοιξες που ανοιξες το θεμα, πες μας δυο τρια πραγματα να μαθουμε και μεις.

Το συννεφο είναι απλό.... Βαμβάκι κ σιλικονι με το πιστολι.... Έπειτα ένα μπουκάλι πλαστικο 500ml πιο κοντινό από κοκακολας για να χωράει στις διαστάσεις.... Μια τρυπα εισαγωγή κ μέσα έχει σφουγγάρι άνθρακα κ σιποραξ με αυτη την σειρά.. Αλλά ορίζοντια τοποθετημένα.... Μέσα στ μπουκάλι έχω βάλει ένα παλιο spray bar.... Για να περναει απο παντου το νερό... Άνοιξα μερικές τρυπες από κάτω αρχικά για να τσεκάρω πως το γεμίζει ο κυκλοφορητης.. 200-250lt/h .... Τ έβαλα σε λειτουργία κ περιμενα να δω πως το προλαβαινει κ ανάλογα άνοιξα κ άλλες τρυπες ώστε να είναι safe.... Το μόνο θέμα που είχα κ λυθηκε είναι ότι αν ντυθεί αναρχα με βαμβάκι μουσκευει αυτό κ στάζει απο κει πράγμα που εν μ αρέσει... Οπτ θέλει λίγο τριμαρισμα.... Το περασα κ μια στρώση με λακ μαλλιών για να κρατήσει σχήμα... Επίσης για καθαρισμό ότι χρειαστώ βγαίνει αν ξεβιδωσω το καπάκι κ γενικά από συνδέεται ευκολα όλο.. 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...