Jump to content

Το αφρικανικό μου


Recommended Posts

Φέτος είναι η χρονιά των restart για μένα. Μετά το restart του nano reef ξεκινώ από την αρχή αντί για μεσογειακό το αφρικανικό μου.

Είναι οριακά τα λίτρα  (150) γι'αυτό έβαλα labidochromis και acei (white tail) που είναι σχετικα ήρεμα για malawi νομίζω.

Έχω εξωτερικό φίλτρο dophin κ κυκλοφορητή 3000λτ, βράχο reef για τα βακτήρια και αραγωνιτη κάτω για buffer

Είναι diy όλο , led σε προφίλ αλουμινίου, ανεμιστήρας 12αρης για ψηξη

Οι φωτογραφίες βγήκαν πολύ μπλε και σκούρες.. έπρεπε να κάνω επεξεργασία για να δείχνουν όπως είναι πραγματικά

IMG_20200531_175428_1_copy_1280x800.jpg

IMG_20200531_175429_1_copy_1280x851.jpg

Έγινε επεξεργασία - michalos
Link to comment
Share on other sites

Διαστάσεις ενυδρείου ;Λίγα λόγια περισσότερο για τον Φωτισμό; το φίλτρο σου Dophin ποιό είναι ;

 

Καλή επιτυχία?

 

 

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχή κ καλώς ήρθες στην Αφρική! Σε τι αναλογία έχεις αρσενικά θηλυκά;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/5/2020 at 6:59 ΜΜ, το μέλος ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ έγραψε:

Διαστάσεις ενυδρείου ;Λίγα λόγια περισσότερο για τον Φωτισμό; το φίλτρο σου Dophin ποιό είναι ;

 

Καλή επιτυχία?

 

 

Είναι 95x45x40 ,ο φωτισμός είναι diy με 2 προφίλ αλουμινίου, το ένα άσπρο κ μπλε κ το αλλο μπλε. Το φίλτρο είναι dophin 2008

On 31/5/2020 at 7:00 ΜΜ, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Καλη αρχή κ καλώς ήρθες στην Αφρική! Σε τι αναλογία έχεις αρσενικά θηλυκά;

Acei ένα αρσενικό δύο θηλυκά, τα labidochromis δεν ξέρω φύλο. Και μια ακόμα φωτο

cichlids.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος michalos έγραψε:

Είναι 95x45x40 ,ο φωτισμός είναι diy με 2 προφίλ αλουμινίου, το ένα άσπρο κ μπλε κ το αλλο μπλε. Το φίλτρο είναι dophin 2008

Acei ένα αρσενικό δύο θηλυκά, τα labidochromis δεν ξέρω φύλο. Και μια ακόμα φωτο

cichlids.jpg

Καλημερα και καλη αρχη, ισως χρειαστει να βαλεις περισσοτερες πετρες για να κρυβονται καπως τα θηλυκα acei αφου ειναι 2 μονο, και λογικα θα εχουν περισσοτερη ''πιεση'' απο τον αρσενικο. Καλη κινηση με τον κυκλοφορητη που εβαλες γιατι το φιλτρο ειναι ''οριακο'' για αφρικανικο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...