Jump to content

Αγορα ενυδρειου χελωνας


Recommended Posts

Καλησπερα,εχω μια χελωνα εναμιση ετους και θα ηθελα να της αλλαξω ενυδρειο οσα βρισκω ειναι πολυ ακριβα ψαχνω ενα ενυδρειο γυρω στα 80εκ με 36 πλατος και 40 με 50 υψος ξερετε καποιο καταστημα εντος αθηνας που να μπορω να βρω κατι οικονομικο και να μου πειτε και κατι αλλο εαν παρω με καπακι ειναι καλυτερο για τη χελωνα χρειαζεται παλι κοκκινη λαμπα η' αρκει αυτες που εζω ηδη λευκη και κοκκινη!!

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο και φθηνο μονο απο αγγελια.....εγω Θα πηγαινα σε ιδιοκατασκευη για να εχω και τις διαστασεις που θελω ακριβως π.χ το πλατος πρεπει να ειναι μεγαλυτερο του υψους.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επισης θα μπορεις να πας σε μεγαλυτερες διαστασεις αν σε παιρνει το οικονομικο και ο χωρος....  γιατι θα θελεις αλλο παλι σε 4 χρονια πανω κατω ,ετσι ξενοιαζεις οσο και να μεγαλωσει ..το μινιμουμ διαστασεων για μια χελωνα ειναι: το μηκος 5 χ  το πλάτος 2.5χ και το ύψος νερού το 2 χ το μηκος καβουκιου της χελωνας, καλες διαστασεις θα ηταν μεταξυ  1.10-1.20 μηκος, 0.50-0.60 πλάτος, 0,50-0.55 ύψος του ενυδρειου. 

Υ.Γ πρεπει να σκεφτεις και με τη στερια τι θα γινει..... λαμπες θα θες παντα.... καπακι τι το θες?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω πρέπει να δω και για το έπιπλο που έχω αν το παίρνει λες να μη βάλλω καπάκι ΕΕ όλοι αυτό μου λένε πήρα χθες κάπου τηλέφωνο αλλά μου είπαν πολλά θα πάρω σήμερα εκεί που μου λες δε θέλω φίλτρο ούτε θερμοστάτη έχω ακόμα και είναι μια χαρά και λάμπες άλλαξα πριν ενάμιση μήνα θα το ψάξω και θα σας πω ευχαριστώ πολύ!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 @corto maltese Σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια μολις εκανα τη παραγγελια μου και σε λιγες μερεςθα παω να το παραλλαβω στο συγκεκριμενο κυριο ευχαριστω πολυ!!

Έγινε επεξεργασία - Georgia Terzaki
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Georgia Terzaki έγραψε:

 @corto maltese Σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια μολις εκανα τη παραγγελια μου και σε λιγες μερεςθα παω να το παραλλαβω στο συγκεκριμενο κυριο ευχαριστω πολυ!!

Να σαι καλα και καλη αρχη ευχομαι στο νεο της σπιτι..... γενικα προσπαθω να βοηθαω οσο μπορω, περισσοτερο ειδικα  αυτους που το ψαχνουν σοβαρα για την καλυτερη και σωστοτερη διαβιωση των νεροχελωνων τους, και εσυ ανηκεις σε αυτους .....

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...