Jump to content

Φυτεμενο ελληνικο προτζεκτ


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολο το βορουμ σκεφτομαι να κανω κατι μικρο (20 λιτρα ισως)  με ελληνικα φυτα και ισως ελληνικα ψαρια. Ξεκινησα σημερα πηγα σε μια λιμνουλα και πηρα μερικα φυτα  ειναι σαν hydrophyla polysperma απλως με πιο πλατια φυλλα  επισης ελληνικη αμμος και συντομα τεστ του ελληνικου νερου

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω από που πήρες τα φυτά αλλά θέλει προσοχή για το τι μπορούν να κουβαλούν.

Τα 20 λίτρα είναι περιοριστικά.:)

 

Link to comment
Share on other sites

Τοτε λογικα μονο φυτα γιατι ειναι μονο 20 λιτρα και νομιζω καποια ψαρια ειναι παρανομο ισως αν βρω κουνουποψαρα. Ενα φυτο κουβαλου σε μια λιβελουλα για αυτο τα ελεγξα ολα

Έγινε επεξεργασία - Kleis Gry
Link to comment
Share on other sites

Για ψαρια δεν νομιζω να εχεις καποια επιλογη στα 20 λιτρα. Ακομη και για κουνουποψαρα ειναι σχετικα λιγα εαν θες να βαλεις αρσενικα-θηλυκα. Επισης τα κουνουποψαρα δεν ειναι ελληνικα ψαρια, ειναι ξενικο ειδος στη χωρα μας. Αν θες βαλε και καμια φωτογραφια να δουμε το φυτο που βρηκες απλα πρεπει να σιγουρευτεις οτι δεν ειναι υδροφιλο και ειναι υδροβιο γιατι αλλιως με τον καιρο θα σαπισει. Εχουμε και υδροβια φυτα αλλα τα περισσοτερα γινονται μεγαλα σε μεγεθος για 20λιτρο ενυδρειο. Εχω δοκιμασει και γω και μου εβγαιναν εκτος νερου εαν δεν κλαδευα συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...