Jump to content

Αναπαραγωγη σε μονομαχους σε 200 λιτρων ενυδρειο μαζι με clownfish,guppy,γλυφτης,neon tetra και αγγελοψαρα!!!!?????


Recommended Posts

Γεια σας θα ηθελα να σας ρωτησω τι συνθηκες πρεπει να εχω στο ενυδρειο 200 λιτρων με τα ψαρια που σας ειπα επιδη εχω μεσα δυο ζευγαρια και η μια θυλικια εμεινε εγγυος τι να κανω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα οποις ξερει να με ενυμερωσει γρηγορα;;???

Link to comment
Share on other sites

Με ολα αυτα τα ψαρια δεν θα εχεις επιτυχια στη γεννα μεσα στο ενυδρειο. Εαν μπορεις να απομονωσεις το ζευγαρι ισως αλλα και παλι αυτο προϋποθετει και αλλα πολλα. Υπαρχουν θεματα για αναπαραγωγη μονομαχων που μπορεις να διαβασεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα σε ποσσα λιτρα να τβαλω τους μονομαχους;;;

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει παρα πολλα και ξερω 

Link to comment
Share on other sites

Και σε μικρό ενυδρείο να τα βάλεις δεν θα τα επιρρεάσει νομίζω. άλλωστε μην ξεχνάμε ότι είναι και ένα είδος ψαριού το οποίο μπορεί να επιβιώσει και στα 20lt και στα 10 ακόμα.

Έγινε επεξεργασία - GVC
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Αγγελικη Κοκοσαλη έγραψε:

Εχω διαβασει παρα πολλα και ξερω 

Οσο απλό φαίνεται άλλο τόσο δύσκολο είναι!

 

Από εκεί και πέρα αν τηρήσεις τους γενικούς κανόνες που υπάρχουν και που αναφέρονται σε κάθε αναπαραγωγή και θέμα εδώ μεσα στο φόρουμ τότε θα είσαι οκ! Στ μεγάλο ενυδρείο δεν θα πάρεις μικρά με τίποτα. Θα φαγωθούν σίγουρα..

Link to comment
Share on other sites

Εχω και ενα 25λτ ενυδρειο για τις αλλαγες νερου που εχω μεσα θερμοστατη και αεραντλια και εξωτερικο φιλτρο κανει;;;

Έγινε επεξεργασία - Αγγελικη Κοκοσαλη
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος panos nts έγραψε:

Οσο απλό φαίνεται άλλο τόσο δύσκολο είναι!

 

 

Το ξερω αυτο που λες μου το λενε πολλοι αυτο αλλα εχω συγκενεις που δουλευουν στην εταιρια sera και εχω πολλα βιβλια που αφορουν τα ψαρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν αντιλέγω είναι θετικό αυτό αλλά αν πας στην ενότητα λαβυρινθόψαρα θα δεις προσπάθειες παιδιών με φωτογραφίες, υλικό για το τι θα αντιμετωίσεις, θα πιθανές αποτυχίες και άλλα πολλά! Μόλις το δεις θα καταλάβεις και πώς θα είναι ο καλύτερος τρόπος για να γίνει σωστά η αναπαραγωγή!

 

Για οποιαδήποτε άλλη απορία είμαστε εδώ!! ;)

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος GFAJ έγραψε:

Με clownfish  τι εννοεις? 

την ιδια απορια εχω οπως επισης και γιατι ψαρια με διαφορετικες παραμετρους στο νερο?...τα αγγελοψαρα-σκαλαρια, αν δεν κανω λαθος, υπαρχει περιπτωση να δουν σαν τροφη τα τετρα.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την αναπραγωγη αγγελικη . Θα χρειαστεις 4 ενυδρεια πληρως εξοπλισμενα , και κατα προτιμιηση φυτεμενα (10+ λιτρα το ενα). Ζωντανες τροφές για να έιναι παχια και υγιη αλλιώς ειναι επικίνδυνο και πολύ , πολύ χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...