Jump to content

Tanganyika nano με anubia ?


Greg multi

Recommended Posts

Καλησπέρα σέ όλους , εδώ και μέρες έχω στο μυαλό μου μια σκέψη θέλω να προσθέσω στον"ξερώτοπο" μου ένα εύκολο φυτό , και όταν λέμε εύκολο τί άλλο εκτός από anubia. Η ιδέα πού έχω βέβαια είναι περίπλοκη , θέλω να κολλήσω την anubia πάνω σέ μία ελαφρόπετρα και με δύο τρείς βεντούζες πού θα προσαρμόσω σέ τρύπες πού θά έχω ανοίξει νά την βεντουζάρω στο τζάμι, ερωτήσει Α: τι κόλλα θά βάλω (δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ) ερώτηση Β: που μπορώ να βρω ελαφρόπετρα σέ μέγεθος πορτοκαλιού περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρόπετρα είχα δει στο praktiker είχε μεγάλα κομμάτια αλλιώς βάλε λάβα και αυτές είναι πολύ ελαφριές κόλλα δεν θα έβαζα με πετονιά θα το εδενα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος NIKOS SIG έγραψε:

Ελαφρόπετρα είχα δει στο praktiker είχε μεγάλα κομμάτια αλλιώς βάλε λάβα και αυτές είναι πολύ ελαφριές κόλλα δεν θα έβαζα με πετονιά θα το εδενα

Δες και στην χωματεχνικη Κηφισιάς

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος NIKOS SIG έγραψε:

Ελαφρόπετρα είχα δει στο praktiker είχε μεγάλα κομμάτια αλλιώς βάλε λάβα και αυτές είναι πολύ ελαφριές κόλλα δεν θα έβαζα με πετονιά θα το εδενα

Πιστεύω ότι η ελαφρόπετρα είναι η καλύτερη λύση ζυγίζει σίγουρα λιγότερο από την λάβα και με βολεύει και το χρώμα,η πρώτη σκέψη μου ήταν πετονιά αλλά θά φαίνεται έντονα ? θά έχω προβλήματα με την κόλλα λές;

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ λεπτή που δεν φαίνεται μέσα στο νερο

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα δεν τα έχεις απλά η πετονιά τα 300 μέτρα έχουν 2 ευρώ η διάφανη και η κόλλα έχει 7 ευρώ τα 4g

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος NIKOS SIG έγραψε:

Πρόβλημα δεν τα έχεις απλά η πετονιά τα 300 μέτρα έχουν 2 ευρώ η διάφανη και η κόλλα έχει 7 ευρώ τα 4g

Σέ ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κυανοακρυλική κόλλα, αν αποφασίσεις αυτόν τον τρόπο.:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...