Jump to content

Επιλογή wave maker.


Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα, θα ήθελε τη βοήθεια σας μιας και είμαι καινούργιος στο θαλασσινό. Για ενυδρείο με διαστάσεις 1,20μ Χ 0,50π Χ 0,50υ ποια από τις παρακάτω πιστεύεται ότι θα με καλύψει για fo; Είμαι ανάμεσα στις jebao ow10 -ow25- ow40 δύο κομμάτια εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις ξερω τις συγκεκριμένες, αλλα απο την εμπειρία μου απο άλλες Jebao , θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κάτι σε Tunze ή αλλης εταιριας. Μετα απο 1 χρόνο περίπου οι jebao που ειχα έπεφταν σε απόδοση και σε 1,5 συνολικό χρόνο λειτουργίας χάλαγαν.  

 

Να σημειώσω οτι τις καθάριζα κάθε 15 μέρες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ψάξει αλλά το οικονομικό είναι που τις κάνει απλησιαστες.

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα οι jebao είναι λίγο λαχείο. Εμένα οι δύο rw8 με πήγαν 3 χρόνια. 

Εχει βγάλει ένα μοντέλο και η Coral box. Ρίξε μια ματιά και εκεί 

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω τσεκάρει, ποιές ομως θα με καλυψουν στο δικο μου ενυδρείο με μηκος 1,20. Απο coralbox τα αντίστοιχα μοντελα είναι qp5 , qp9 και qp16.

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι οw 25 στο ένα μέτρο είναι χαρά κ την δουλεύω στο 60 τοι εκατό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αυτό ήθελα να μάθω από΄κάποιον που την έχει δουλέψει σε αντίστοιχο ενυδρείο. Πόσο καιρό την έχεις; Έχω δει και την αντίστοιχη της coral box QP9 Plus με λίγα παραπάνω χρήματα αλλά έχω διαβάσει καλά λόγια για την σειρά OW της Jebao. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για μενα οι tunze ειναι εγγυηση.Οι vortech χρειαζονται πανακριβα ανταλλακτικα και οι κινεζικες χανουν σε αξιοπιστια....Στην καλυτερη η ροη τους μειωνεται μετα απο μερικους μηνες.Αν δεν δεις πως δουλευουν και οι δυο διπλα διπλα δεν μπορεις να συγκρινεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...