Jump to content

γεννα αγγελοψαρα


crown

Recommended Posts

εχω ενα ζευγαρι αγγελοψαρα σε 200λ γεννανε καθε 15 μερες εχουν κανει 15 γέννες φτανουν τα μικρα μεχρι το σταδιο της ελεύθερης κολυμβησης και μετα εξαφανιζονται....

δοκίμασα να μαζέψω μερικά απο τα μικρα αλλα πεθαναν μετα απο λιγες ωρες στο πρωτο σταδιο της ελευθερης κολύμβησης.. 

το ενυδρειο ειναι υπερβολικα πυκνοφυτεμενο με αρκετη μος, μπορει να μπαινουν μεσα και τα χανουν οι γονεις?

περα απο σαλιγγαρια δεν υπαρχουν μεσα αλλοι κάτοικοι.

τι μορει να φταίει ?

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος crown έγραψε:

εχω ενα ζευγαρι αγγελοψαρα σε 200λ γεννανε καθε 15 μερες εχουν κανει 15 γέννες φτανουν τα μικρα μεχρι το σταδιο της ελεύθερης κολυμβησης και μετα εξαφανιζονται....

δοκίμασα να μαζέψω μερικά απο τα μικρα αλλα πεθαναν μετα απο λιγες ωρες στο πρωτο σταδιο της ελευθερης κολύμβησης.. 

το ενυδρειο ειναι υπερβολικα πυκνοφυτεμενο με αρκετη μος, μπορει να μπαινουν μεσα και τα χανουν οι γονεις?

περα απο σαλιγγαρια δεν υπαρχουν μεσα αλλοι κάτοικοι.

τι μορει να φταίει ?

 

Τι ταιζεις;

Ριξε μια ματια εδω -

 

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο θεμα

 

ταιζω διαφορα

κατεψυγμενες 

πελετ 

flakes

στις αλλαγές νερο (οταν κανω) βάζω και νερό όσμωσης 

παλι βγηκαν ουριτσες σημερα..... τα μαζευουν τα φεταφερουν ....αλλα σε 4-5 μερες παλι θα εχουμε τα ιδια.

 

Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2020 at 2:45 ΜΜ, το μέλος crown έγραψε:

ταιζω διαφορα

κατεψυγμενες 

πελετ 

flakes

Δοκιμασε να παρεις artemia cysts και να ταιζεις ζωντανη φρεσκο εκκολαπτομενη αρτεμια ( Nauplii of the brine shrimp Artemia ) - πιο καλη τροφη δεν υπαρχει. Προσοχη- καθε επομενη ωρα χανει την διατροφικη αξια της.

Link to comment
Share on other sites

artemia για τα ενήλικα ψάρια?

τα μικρα δεν τα εχω φτασει στι σταδιο να δεχτουν τροφη. εχω και αρτεμια και microworms

λεςνα ειναι θεμα διατροφης γωνεων?

συνθηκων- παραμετρων νερου?

υπερβολικα φυτεμενου ενυδρείου - που χάνονται τα μικρά?

αλλα να μην επιβιωνει ουτε ενα?

δεν ειναι ευκολο να βγαλει καποιος συμπερασμα τι συμβαινει, αλλα μου κανει εντυπωση....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...