Jump to content

Daphnia


Alex p

Recommended Posts

καλησπέρα, έχω κάποια δοχεία με ψάρια σε εξωτερικό χώρο και θα είθελα να βρω κάποιου είδους ζωντανή τροφή να τα ταϊζω. Η δάφνια μου φαίνετε ειδανική αλλα δεν ξέρω που θα βρώ. Τα pet shop δεν φέρνουν το καλοκαίρι λόγο ζέστης(τουλάχιστον αυτά που ρώτησα) και δεν κατάφερα να εκολάψω αυγά. Υπάρχει κάποια περίπτωση να μπορώ να βρώ δάφνια σε φυσικές λίμνες που ξέρετε; Η γενικά ξέρετε που μπορώ να βρω;

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2020 at 3:37 ΜΜ, το μέλος Alex p έγραψε:

καλησπέρα, έχω κάποια δοχεία με ψάρια σε εξωτερικό χώρο και θα είθελα να βρω κάποιου είδους ζωντανή τροφή να τα ταϊζω. Η δάφνια μου φαίνετε ειδανική αλλα δεν ξέρω που θα βρώ. Τα pet shop δεν φέρνουν το καλοκαίρι λόγο ζέστης(τουλάχιστον αυτά που ρώτησα) και δεν κατάφερα να εκολάψω αυγά. Υπάρχει κάποια περίπτωση να μπορώ να βρώ δάφνια σε φυσικές λίμνες που ξέρετε; Η γενικά ξέρετε που μπορώ να βρω;

Το καλοκαιρι λιγο δυσκολο. Καλυτερα να περιμενεις μεχρι να φερει καποιο καταστημα. Εγω εχω, αλλά ειμαι μακρυα. Παρε και white worms - πολυ ευκολη καλλιεργια και καλη τροφη για ψαρια.

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος Alex p έγραψε:

και που θα βρω white worms?

https://aquariumshop.gr/product-category/frontida/trofes/zontanes-trofes/page/2/

Θα φερεουν καποια στιγμη. Παρε τηλ στο καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ετοίμασε το ψυγείο σου στους 10-15° C και μετά τις 20 του μήνα να βρεθούμε να σου δώσω!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2020 at 4:24 PM, Alex p said:

και που θα βρω white worms?

Είσαι Αθήνα για να σου δώσω καλλιέργεια white worms;

Link to comment
Share on other sites

ναι είμαι αθήνα συγνώμη που δεν απάντησα νωρίτερα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...