Jump to content

Μονομάχος άρρωστος


Sofia Kostantinou

Recommended Posts

IMG_20200804_085745.thumb.jpg.93529200c799de32161021d6fa7472ac.jpgΓειά σας ήθελα να ρωτήσω αν ο μονομάχος που το έχω εδώ και 2 χρόνια ξαφνικά δεν τρώει είναι σαν να βαριέται να κινηθεί είναι συνέχεια στο πάτο εδώ και 3 μέρες τη μπορώ να του κάνω για να το σώσω νομίζω θα πεθάνει   άλλαζει και χρώμα 

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Sofia Kostantinou said:

IMG_20200804_085745.thumb.jpg.93529200c799de32161021d6fa7472ac.jpgΓειά σας ήθελα να ρωτήσω αν ο μονομάχος που το έχω εδώ και 2 χρόνια ξαφνικά δεν τρώει είναι σαν να βαριέται να κινηθεί είναι συνέχεια στο πάτο εδώ και 3 μέρες τη μπορώ να του κάνω για να το σώσω νομίζω θα πεθάνει   άλλαζει και χρώμα 

 

Τεστακια νερου (αμμωνια νιτρωδη νιτρικα) εχεις κανει?Εχεις φιλτρο στο ενυδρειο σου?καθε ποτε κανεις αλλαγη νερου και ποσο?Επισης βλεπω και πλαστικα φυτα στο ενυδρειο..θα σου προτεινα να τα βγαλεις!!Επισης δες και την σκληροτητα του νερου σου αμα μπορεις.

 

 

Επισης πες μας τι τον ταιζεις!!!    :)

 

οι μονομαχοι παντως δεν ζουν πολλα χρονια...αλλα αυτο εξαρταται και σε τι ηλικια περιπου τον αγορασες\πηρες

Έγινε επεξεργασία - NikosPapak13
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος NikosPapak13 έγραψε:

Δεν έχω ιδέα από τα νερά δεν έκανα ποτέ test και δεν ξέρω καν πος γίνετε    και δεν έχω τίποτα  ούτε οξυγόνο    

πριν 42 λεπτά, το μέλος NikosPapak13 έγραψε:

Τεστακια νερου (αμμωνια νιτρωδη νιτρικα) εχεις κανει?Εχεις φιλτρο στο ενυδρειο σου?καθε ποτε κανεις αλλαγη νερου και ποσο?Επισης βλεπω και πλαστικα φυτα στο ενυδρειο..θα σου προτεινα να τα βγαλεις!!Επισης δες και την σκληροτητα του νερου σου αμα μπορεις.

 

 

Επισης πες μας τι τον ταιζεις!!!    :)

 

οι μονομαχοι παντως δεν ζουν πολλα χρονια...αλλα αυτο εξαρταται και σε τι ηλικια περιπου τον αγορασες\πηρες

 

15965648271072917835758904522800.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Sofia Kostantinou έγραψε:

 

15965648271072917835758904522800.jpg

Καλησπέρα αυτό είναι για το πόσο ζούν και για της συνθήκες του νερού και γενικά για την διατήρηση τους

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλο για σενα αλλα και για το ψαρακι σου θα ηταν να αγορσεις τεστακια αλλα και ενα φιλτρακι για τα λιτρα του ενυδρειου σου.Το φιλτρακι πρεπει να εχει μεσα βιολογικο υλικο το οποιο μπορεις να το αγορασεις ξεχωριστα απο το φιλτρο.(μπορεις να βρεις στα πετ σοπ)

 

Διαβασε αυτο 

Mod edit

Απαγορευεται η δημοσιευση links απο Ελληνικα forum με περιεχομενο ιδιο με αυτο του aquazone.

 

Επισης θα σου ελεγα να βγαλεις οτι πλαστικο υπαρχει απο το ενυδρειο σου!

ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου??

Κανε μια αλλαγη νερου περιπου 30-45% αλλα με αντιχλωριο!!Προσπαθησε το νερο που θα βαλεις να ειναι στην ιδια θερμοκρασια με το νερο του ενυδρειου :) 

 

Δεν ξερω κατι αλλο να σε βοηθησω...πρεπει να γινουν τα τεστακια πρωτα...κρατα μας ενημερους

 

 

Έγινε επεξεργασία - rastaman
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μη στεναχωριέσαι. Το πιθανότερο είναι να το είχες πάρει ήδη μεγάλο σε ηλικία το ψάρι αφού σου άντεξε εσένα δύο χρόνια. Διάβασε τις οδηγίες που σου απεστειλαν τα παιδιά συννημενες ώστε να κάνεις το ενυδρείο σου το τέλειο περιβάλλον για τον επόμενο μονομάχο σου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sofia Kostantinou said:

Telika den antexe apeviose  

 

Όπως είπε και ο @killerknight το ψαράκι πέθανε από γερατια, οπότε θα πρέπει να είσαι χαρούμενη που έζησε όσο πρέπει.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...