Jump to content

Κοχύλια


mmamatsis

Recommended Posts

Καλησπέρα απο που μπορώ να πάρω κοχύλια για κοχυλοψαρα;

Εκτός απο σαλιγκάρια που τα σιχαίνομαι!!!

 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

IMG_20200611_195919.thumb.jpg.de2cd20b97b9e59b247852a785c7e960.jpgΚαλησπέρα,  υπάρχει μία εταιρεία πού λέγεται noveltex Hellas είναι παπαγρηγοροπούλου 15 στο Περιστέρι κοντά στην εθνική οδό πίσω από τον Σκλαβενίτη, εκεί έχει πραγματικά ότι θέλεις... Μέχρι και κοχύλια από ναυτίλους έχει, εγώ είχα πάρει από εκεί κάτι σάν σαλιγκάρια 1 εύρο το τεμάχιο

Έγινε επεξεργασία - Greg multi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/8/2020 at 10:11 ΜΜ, το μέλος Greg multi έγραψε:

Καλησπέρα,  υπάρχει μία εταιρεία πού λέγεται noveltex Hellas είναι παπαγρηγοροπούλου 15 στο Περιστέρι κοντά στην εθνική οδό πίσω από τον Σκλαβενίτη, εκεί έχει πραγματικά ότι θέλεις... Μέχρι και κοχύλια από ναυτίλους έχει, εγώ είχα πάρει από εκεί κάτι σάν σαλιγκάρια 1 εύρο το τεμάχιο

 

On 17/8/2020 at 6:11 ΜΜ, το μέλος ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ έγραψε:

Επειδη και εγω κατα πασα πιθανοτητα θα χρειαστω,  σας ευχαριστω  και τους δυο για την πληροφορια......και με την ευκαιρια να ρωτησω ποσα κοχυλια χρειαζομαι για Lamprologus Ocellatus? αν δεν κανω λαθος  δεν θελουν πολλα σε αριθμο οπως τα multis ή similis....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/8/2020 at 8:04 ΜΜ, το μέλος corto maltese έγραψε:

 

Επειδη και εγω κατα πασα πιθανοτητα θα χρειαστω,  σας ευχαριστω  και τους δυο για την πληροφορια......και με την ευκαιρια να ρωτησω ποσα κοχυλια χρειαζομαι για Lamprologus Ocellatus? αν δεν κανω λαθος  δεν θελουν πολλα σε αριθμο οπως τα multis ή similis....

Καλησπέρα ,νομίζω ότι θά πρέπει νά υπάρχουν δύο κονχύλια ανά ένα ψάρι αλλά και παραπάνω νά βάλεις καλό θα κάνεις

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2020 at 2:10 ΜΜ, το μέλος Greg multi έγραψε:

Καλησπέρα ,νομίζω ότι θά πρέπει νά υπάρχουν δύο κονχύλια ανά ένα ψάρι αλλά και παραπάνω νά βάλεις καλό θα κάνεις

Ευχαριστω @Greg multi.......Δηλαδη για ενα ζευγαρι  Ocellatus θα ειναι ενταξει τα 5-6 κοχυλια ?

 

 

Έγινε επεξεργασία - corto maltese
Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2020 at 9:29 ΜΜ, το μέλος mmamatsis έγραψε:

Καλησπέρα απο που μπορώ να πάρω κοχύλια για κοχυλοψαρα;

Εκτός απο σαλιγκάρια που τα σιχαίνομαι!!!

 

Ευχαριστώ 

τι ειδος απο κοχυλοψαρα θα βαλεις?

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2020 at 9:47 ΜΜ, το μέλος corto maltese έγραψε:

Ευχαριστω @Greg multi.......Δηλαδη για ενα ζευγαρι  Ocellatus θα ειναι ενταξει τα 5-6 κοχυλια ?

 

 

Νομίζω 6 είναι καλά και αν θες μπορείς να τα χωρίσεις στην μέση με λίγα Βραχάκια σάν σύνορα (3 και 3 κονχύλια)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι @Greg multi!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...