Jump to content

σκαλαρια


Stathis Artinos

Recommended Posts

καλησπερα εχω ενα ζευγαρι σκαλαρια σε ενα ενυδριο 120 λιτ εδω και 3 μερες ειναι ελαφρως επιθετικα με ενα ζευγαρι γκουραμια που εχω μαζι τους ωταν πανε στην περιοχη τον σκαλαριον σαν να τα διογνουν και χτες εβαλα αλλο ενα ζευγαρι σκαλαρια μαζι αλλα ειδα οτι τα σκαλαρια που ειχα ειδη μεσα ειταν παρα πολυ επιθετικα μονο με τα σκαλαρια τα κενουργια που εβαλα μεσα τοσο πολυ που αναγκαστικα να τα χωρισο σε αλλο ενυδριο 70 λιτ τα κενουργια δλδ μπορειτε να μου πειτε γιατη γηνετε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

 

Τα παλαιά είδαν τα νεότερα σαν εισβολείς στην περιοχή τους, και φυσιολογικά προσπαθούν να την κρατήσουν εκδιώχνοντας τα.

Δεν ξέρω σε τι μέγεθος είναι τα ψάρια αλλά το ενυδρείο είναι πολύ μικρό για να φιλοξενήσει 4 σκαλάρια. 

Να φανταστείς ότι και σε μεγαλύτερο θα μπορούσες να έχεις το ίδιο πράγμα αν προέκυπτε κάποιο ζευγάρι.

Ρίξε και μια ματιά στο προφίλ του ψαριού που σου δίνω παρακάτω για περισσότερες πληροφορίες, και μιλάμε για παραπάνω.:)

 

Link to comment
Share on other sites

ειναι μεγαλα και τα 4 και το 2 κενουργιο  ζευγος ακομα λιγο μεγαλιτερο υπαρχει περιπτωση να ειναι ετοιμο για γεννα το παλοιο? το αρθο το εχω διαβαση

Έγινε επεξεργασία - Stathis Artinos
Link to comment
Share on other sites

Μετα την ενηλικιωση τους, όταν γίνουν περίπου 9- 10 μήνών, και αφου υπάρχουν οι ανάλογες συνθήκες, ανα πάσα ώρα και στιγμή μπορεί το ζευγάρι να είνα έτοιμο για γέννα. Θα δεις σημάδια όπως να τριγυρίζουν μόνιμα από ένα σημείο, είτε να καθαρίζουν με το στόμα τους μία πέτρα ένα ξύλο κλπ.:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...