Jump to content

Αγορά ενυδρειου


Recommended Posts

Καλημέρα!

 Ψάχνω για λογαριασμό φιλου ενυδρειο μιας και αποφασισε να ασχοληθεί με το χόμπι.Το μήκος θα κυμαίνεται από 1,00 έως 1,20 για το σημείο που θα τοποθετηθεί.Αν και βρίσκω τα juwwel Rio 180 και 240 σε αυτές τις διαστάσεις δεν ξέρω αν από φωτισμό είναι καλά. Μάλλον σε φυτεμένο θα καταλήξει όποτε η οποία βοήθεια θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο φιλος σου δεν θα ασχοληθει με "δυσκολα" φυτα, ο φωτισμος φτανει. H @Κατριν εχει το ριο.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 ώρες, το μέλος natateo έγραψε:

Αν ο φιλος σου δεν θα ασχοληθει με "δυσκολα" φυτα, ο φωτισμος φτανει. H @Κατριν εχει το ριο.

 

Ευχαριστω πολύ.Μηπως ξέρεις και κανένα άλλο που να μην έχει εσωτερικό φίλτρο μιας και θα το τρέξει με εξωτερικο;

Link to comment
Share on other sites

Ο φωτισμός των ριο φαίνεται καλός αν και εγώ το έχω κάνει αφρική και με το φόβο των άλγεων έχω αλλάξει λάμπα. Για εύκολα φυτά πάντως θα την άφηνα ανεπιφύλακτα. Το φίλτρο του μπορείς να το βγάλεις αλλά θέλει λίγη προσπάθεια και προσοχή για να μην γδαρθεί το τζάμι. Τα rehau πάντως έρχονται χωρίς φίλτρο αν δεν θες να μπλέξεις με βάλε-βγάλε αλλά δεν ξέρω για τον φωτισμό τους. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...