Jump to content

Seachem Advance


ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ

Recommended Posts

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το εν λόγω προϊόν? Αν ναι ποιά η γνώμη σας? Διαβάζω διθυραμβικά σχόλια στο διαδίκτυο. .. όντως αξίζει όσο λένε? 

flourish-advance.jpg

Έγινε επεξεργασία - ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν το χρησιμοποιω και μια χαρα πανε τα φυτα.

@URBAN SCAPER, πες και εσυ την γνωμη σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε συζήτηση που έκανα σε κατάστημα με τον υπεύθυνο μου είπε ότι είναι ένα προϊόν που "μπουστάρει" το ξεκίνημα μόνο, μετά δεν έχει κάποια επίπτωση.... Φυσικά ακούω....

Λέγετε οι φυτεμένοι!

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ανοίγω νέο θέμα ερωτώ εδώ.  Οι βουκεφαλανδρες λιώνουν (γενικότερα την ακούνε ) με το Excel? 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, natateo said:

Δεν το χρησιμοποιω και μια χαρα πανε τα φυτα.

@URBAN SCAPER, πες και εσυ την γνωμη σου.

 

 

Δεν ετυχε να το χρησιμοποιησω ειναι η αληθεια. 

Η Seachem γενικα ειναι μια αξιοπιστη εταιρια, ειμαι σιγουρος οτι κανει αυτο που λεει.

Σε συνδυασμο εννοειτε ομως με οτι αλλο προυποθετει την αναπτυξη των φυτων παντα!

 

2 hours ago, ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ said:

Και για να μην ανοίγω νέο θέμα ερωτώ εδώ.  Οι βουκεφαλανδρες λιώνουν (γενικότερα την ακούνε ) με το Excel? 

 

Οχι δεν παθαινουν τπτ με σωστη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος URBAN SCAPER έγραψε:

 

 

Σε συνδυασμο εννοειτε ομως με οτι αλλο προυποθετει την αναπτυξη των φυτων παντα!

 

Αυτό εννοείται!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο ιντερνετ μήπως και καταλάβω γιατί μου λιώνουν οι βουκεφαλανδρες έπεσα εδώ  https://buceplant.com/blogs/news/95449985-bucephalandra-melt-stages-of-growth.

Με λίγα λόγια λέει ότι είναι φυσιολογική διαδικασία προσαρμογής, μεγαλώματος του φυτού στις οποιεσδήποτε νέες συνθήκες. Έχετε κάποια εμπειρία; 

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποίησα για μικρό βέβαια διάστημα αλλά τρελή διαφορά δεν μπορώ να πω ότι είδα η τουλάχιστον κάποια αλλαγή στα φυτά. Το όλο θέμα γίνεται γύρω από την φυτορμονη που περιέχει και ότι τα φυτά πετάνε ρίζες σαν τρελά. Εγώ θα σου έλεγα να το δοκιμάσεις πάντως αλλά στα δικά μου μάτια είναι σαν κάθε άλλο λίπασμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...