Jump to content

γεννα αγγελοψαρα


Stathis Artinos

Recommended Posts

καλησπερα μεχρι το πρωι στης 05:00 που κοιταγα το ζευγαρι που εχω αγγελοψαρα δεν ειχα δει κατι τωρα το μεσημερι ειδα οτι σε ενα φυλλο ειχανε κανει τα αυγα τους το ζευγαρι ειναι μονα τους σε ενα ενυδρειο 120λτ και επειδη δεν γνωριζω και ειναι η πρωτη μου φορα θελο να μαθω τι πρεπει να κανω αυτος που αγοραζω ψαρια που τον πηρα τηλεφωνο μου ειπε να βγαλώ τον ανθρακα που ειχα μεσα και να ριξω ενα φαρμακο που μου ειχε δοσι για να μην αραγνιασουν ειναι σωστο?και γενικα θα ειθελα να μαθο τι πρεπει να κανω απο δω και περα ευχαριστω ανεβαζω και αυτες της φωτογραφιες να δειτε!!

IMG_20200920_181218 (2).jpg

IMG_20200920_181202 (2).jpg

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζεις εδω-

Γραψε ποιο φαρμακο σου ειπε να βαλεις.

Περιμενουμε τις  εξελίξεις!

και διαβασε για αρτεμια, θα χρειαστει να μαθεις, πως γινεται.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Διαβαζεις εδω-

Γραψε ποιο φαρμακο σου ειπε να βαλεις.

Περιμενουμε τις  εξελίξεις!

και διαβασε για αρτεμια, θα χρειαστει να μαθεις, πως γινεται.

 

το φαρμακο εινε της τετρα το medica +fungistop ενα κιτρινο μπουκαλακι

Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος Stathis Artinos έγραψε:

το φαρμακο εινε της τετρα το medica +fungistop ενα κιτρινο μπουκαλακι

Καποιοι τα χρησιμοποιουν. Εγω ειμαι κατά. Δεν ξερω τι θα πει ο @Χρήστος.....

Αν τα αυγα ειναι γονιμοποιημένα, πρεπει να πανε ολα καλα (μεχρι την εκκολαψη, μετα αρχιζουν τα δυσκολα.....). Αν δεν ειναι, σε ενα 24-ωρο θα ασπρισουν και δεν βοηθανε σ΄αυτο τα φαρμακα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Καποιοι τα χρησιμοποιουν. Εγω ειμαι κατά. Δεν ξερω τι θα πει ο @Χρήστος.....

Αν τα αυγα ειναι γονιμοποιημένα, πρεπει να πανε ολα καλα (μεχρι την εκκολαψη, μετα αρχιζουν τα δυσκολα.....). Αν δεν ειναι, σε ενα 24-ωρο θα ασπρισουν και δεν βοηθανε σ΄αυτο τα φαρμακα.

λογικα αυριο το πρωη κλεινει 24 ωρο απο τη υπολογηζω και αν μπορεις να μου πεις τη θα κανω μετα την εκκολαψη σε παρακαλω για να το κανω σωστα γτ εινε η προτη μου φορα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Stathis Artinos έγραψε:

λογικα αυριο το πρωη κλεινει 24 ωρο απο τη υπολογηζω και αν μπορεις να μου πεις τη θα κανω μετα την εκκολαψη σε παρακαλω για να το κανω σωστα γτ εινε η προτη μου φορα

και απο τη καθομμαι και τα παρατηρω το αρσενικο που εινε αυτο στο video ειναι συνεχεια  απο πανο και τους κανει αερα και περναει συνεχεια απο πανο

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Stathis Artinos έγραψε:

λογικα αυριο το πρωη κλεινει 24 ωρο απο τη υπολογηζω και αν μπορεις να μου πεις τη θα κανω μετα την εκκολαψη σε παρακαλω για να το κανω σωστα γτ εινε η προτη μου φορα

Διαβασε το ποστ #3.

Πρωτα πρεπει να γινει εκκολαψη, μετα σε 4-5 ημερες αρχιζουν να κολυμπουν και τοτε ταιζουμε με https://www.aquaristikshop.com/aquaristic/Hobby-Protogen-Granulat/355100/ και φρεσκο εκκολαπτομεμη αρτεμια.

https://misirlis-aquarium.gr/40-analosima/6163-ocean-nutrition-brine-shrimp-eggs-90ml-50g.html

Έγινε επεξεργασία - natateo
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ωπος  αναφερω ποιο πανο σχετικα με την γεννα μου που ειχαν τα αγγελοψαρα μου θελω να μου πει καποιος αν τα αβγα  που θα δειτε στην φωτογραφια που θα βαλω ειναι στον σωστο δρομο αυριο το πρωη κλεινουν  2 μερες και θελω να μαθω περισσοτερα παρακαλω ας απαντηση καποιοσ που ξερει 

IMG_20200921_204250.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα αυγά που ασπρίζουν είναι αυτά που δεν έχουν γονιμοποιηθεί, ή που έχουν ήδη χαλάσει.

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...