Jump to content

Nano planted


ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ

Recommended Posts

Λοποοον....

Θέλω τις προτάσεις σας.

Ενυδρείο 50λιτρα κυβακι, φουλ φυτεμένο, χωρίς θερμαντήρα (ισόγειο με θερμοκρασίες 23-26) και με κατοίκους 15 white cloud . Κανένα πρόβλημα από τα υπέροχα χρωματιστά και υπερενεργητικα συννεφάκια....

Τι θα μπορούσα να προσθέσω σαν συγκατοίκους για να δω κίνηση στα χαμηλότερα στρώματα του νερού??? 

Κάθε πρόταση καλοδεχούμενη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχουν θέμα με τις γαρίδες τότε ναι θεωρητικά θα μπορούσες. Τώρα δεν μου έρχεται κάποιο μοναχικό ψάρι που να κινείται χαμηλά και να χωράει στα λίτρα σου. Κοπάδι κορυντόρας πιστεύω είναι υπερβολή. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:)Καλημερα και απο εμένα,

Κοπάδι 6-8 pygmy cory!

Χρώμα δεν έχουν αλλά είναι υπέροχα, έχουν έξυπνα ματάκια και είναι πολύ κινητικά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cory pygmaεus ε????

Η αλήθεια είναι πως ποτέ δεν είχε περάσει από το μυαλό μου...πάντα προς τις γαρίδες σκεφτόμουν....Δεν θα σκάψουν-ξεφυτέψουν το ενυδρείο;

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2020 at 11:58 AM, ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ said:

Cory pygmaεus ε????

Η αλήθεια είναι πως ποτέ δεν είχε περάσει από το μυαλό μου...πάντα προς τις γαρίδες σκεφτόμουν....Δεν θα σκάψουν-ξεφυτέψουν το ενυδρείο;

 

Όχι, είναι μικρά και σικατα, δεν ανακατεύονται με βρωμοδουλειες! Το "σκάλισμα" που κάνουν τα συγκεκριμένα είναι ανώδυνο και δεν ξεφυτευει τίποτα. Περισσότερο βολταρουν χαρωπά πάνω κάτω παρά σκάβουν. Την ώρα του φαγητού θα ψιλοσκαλισουν αλλά απλώς για να φιλτράρουν την ταμπλέτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...