Jump to content

Βοήθεια έχω ick και έχω φυτεμένο ενυδρείο πως θα το αντιμετωπίσω χωρίς να πάθουν κάτι τα φυτά


Recommended Posts

Γεια σε όλους ,έχω ick και έχω κάνει θεραπεία με exit 3μερες αλλά βλέπω ότι δεν έχουν αποχώρηση σε όλα από τα ψάρια ,αφτο που θελω να μάθω είναι πως θα συνεχίσω την θεραπεία με το exit;θερμοκρασία δεν ανέβασα καθόλου και είναι 25 σταθερά φοβήθηκα τα φυτά μου ,μέτρηση της sera αμωνία νιτρώδη 0. Νιτρικά 15 ρίχνω λίπασμα υγρό γενικό μια φορά στην αλλαγή νερού νιτριτ κάλιο δυο φορές την εβδομάδα και af carbon boost άνθρακα κάθε μέρα .δεν έχω φιάλη γιαυτο .ειναι 63 λίτρα και έχω 4ραδοστωμους 5 νέον εξωτερικό φίλτρο fluval 106 

Link to comment
Share on other sites

Τα φυτα δεν θα παθουν τιποτα, αν δεν εχεις καποια ευαισθητα σαν Η. cuba πχ.και παλι θα στρωσει μετα. Οταν κάνεις θεραπεια, μην ριχνεις λιπασματα.

P.S. παρα πολυ μικρο το ενυδρειο σου για αυτα τα ψαρια (ειδικα για ροδοστομους), και δεν τα κραταμε 4-5 ατομα, αλλά τουλαχιστον 8-10!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση .αν θέλεις πες μου λίγο να ξανά ρίξω έξιτ πάλι ;σήμερα είναι Τετάρτη μέρα και δεν έριξα ,μόνο ανέβασα θερμοκρασία 27

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος Στεφ Χοτζ έγραψε:

Ευχαριστώ για την απάντηση .αν θέλεις πες μου λίγο να ξανά ρίξω έξιτ πάλι ;σήμερα είναι Τετάρτη μέρα και δεν έριξα ,μόνο ανέβασα θερμοκρασία 27

Πρεπει να ακολουθεις τις οδηγιες. Εδω δεν χωρανε συμβουλες για ποσοτητα και συχνοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...