Jump to content

Sun sun 304-αντικατασταση με jbl e1501-e1901-fluval fx4?


liakos7

Recommended Posts

δες και εδω :

 

https://www.aquasabi.com/JBL-CristalProfi-e

 

στείλτους ένα μνμ...δεν θυμάμαι τα μεταφορικά αν είναι δωρεάν από ενα ποσο και πάνω και με τα κιλά...και πες εδω όλο και κάποιος μπορεί να πάρει τπτ

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το έκλεισα με 4 δόσεις ,δεν πειράζει αφού μπήκα στο χώρο χόρεψα .το απόγευμα θα πάω να το πάρω κ να κάνα την τρραμοα με το suun sun.θα ανεβάσω και καμάκι φωτό..ελπίζω να καλη επιλογή κ να μην πεταξα 300+euro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

egv to 1500 έχω και το δουλεύω 10 χρόνια..250 το είχα παρει απο το pet city. Δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα και αθόρυβο όπως το πήρα την πρώτη μέρα..τώρα τι να πω..δεν πιστεύω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα..αν θες μπες στην jbl.de να δεις πως γίνεται η πρώτη χρήση και εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος liakos7 έγραψε:

Το έκλεισα με 4 δόσεις ,δεν πειράζει αφού μπήκα στο χώρο χόρεψα .το απόγευμα θα πάω να το πάρω κ να κάνα την τρραμοα με το suun sun.θα ανεβάσω και καμάκι φωτό..ελπίζω να καλη επιλογή κ να μην πεταξα 300+euro.

Καλορίζικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Μην ανησυχείς μια χαρά είναι. Σου έδωσαν και εγγύηση καλής λειτουργίας σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη δουλειά θα πάω...δεν ξερω τι δίνουν.φανταζομαι δεν διαφέρει η εγκαταστη από e901 που χω άρα δεν θα με δυσκολέψει.θα κάνω κ μια μικρή αλλαγή νερού να μου ναι πιο εύκολο.σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...θα ξανά στείλω το βράδυ(έχει κ Ολυμπιακό χαχαχ)

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος corto maltese έγραψε:

Καλησπερα και απο μενα.....αν ειναι να αντικαταστησεις το sun sun με ενα απο τα παραπανω 3 και να μην χασεις σε βιολολογικο  ογκο και ροη τοτε το jbl1901 ειναι το πιο κοντινο σε χαρακτηριστικα........επισης μπορεις να κρατησεις το sun sun και να παρεις καποιο μεγαλυτερο στη θεση του jbl e900 και να εχεις αυτο ( jbl e900) κάβα....... ,  εχεις δικιο που δεν θες να μειωσεις τη βιολογια σου, με τη ψαροσυνθεση που εχεις ισως χρειαστει να την αυξησεις αργοτερα.

Είναι....το κακο με τα κινεζικα ειναι οτι γλιτωνεις σε τιμη ,τα δινεις μετα στην καταναλωση....

Έκανες τελικά αυτό που σου πρότεινα   στην αρχη,σωστά?......ελπίζω να μην σε πήρα στο λαιμό μου:hehe:

Καλοριζικο!!!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος liakos7 έγραψε:

..θα ξανά στείλω το βράδυ(έχει κ Ολυμπιακό χαχαχ)

Δεν θα σε ξαναβοηθησω μετά από αυτό που είπες...χαχχαχα

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο corto. Και γω ως παναθηναικός δηλωμένος, λέω ότι δεν σε ξαναβοηθάω.... ??? 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος liakos7 έγραψε:

Μετά τη δουλειά θα πάω...δεν ξερω τι δίνουν.φανταζομαι δεν διαφέρει η εγκαταστη από e901 που χω άρα δεν θα με δυσκολέψει.θα κάνω κ μια μικρή αλλαγή νερού να μου ναι πιο εύκολο.σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...θα ξανά στείλω το βράδυ(έχει κ Ολυμπιακό χαχαχ)

Δεν ξερω το 901 πως παει η ροη μεσα στο φιλτρο, αλλα στο μεγαλο παει απο τα πλαγια προς τα κατω και μετα ανεβαινει

Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

Δεν θα σε ξαναβοηθησω μετά από αυτό που είπες...χαχχαχα

Χαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Δεν ξερω το 901 πως παει η ροη μεσα στο φιλτρο, αλλα στο μεγαλο παει απο τα πλαγια προς τα κατω και μετα ανεβαινει

Δεν το θυμάμαι θα το δω

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Δεν ξερω το 901 πως παει η ροη μεσα στο φιλτρο, αλλα στο μεγαλο παει απο τα πλαγια προς τα κατω και μετα ανεβαινει

 

Απο οτι ειδα πριν παει απο τα πλαγια προς τα κατω παιρναει πρωτα απο προ φιλτρο σφουγγαρι...αρκει αυτο για τη μηχανικη φιλτρανση ή πρεπει να βαλει στο πρωτο (απο κατω) καλαθακι κανα σφουγγαρι ακομα ?.....

Link to comment
Share on other sites

Λογικα αρκει φαντάζομαι..αν δεν έχω θέμα με το χώρο της βιολογίας ίσως για πιο σιγουριά να βάλω κ κάτω όπως λες ένα σφουγγάρι κ μετά βιολογία.αν έχετε Λία γνώμη άποψη εμπειρία κάποιος ας μας βοηθήσει 

Link to comment
Share on other sites

Άντε και πρόσεχε μην βρέξεις την τραπεζαρία. Δε σε βλέπω καλά??????????????

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα εχω βγαλει ολα τα σφουγγαρια και εχω βαλει μονο βαμβακι στον πατο. Ολο το αλλο το γεμισα βιολογικο. Βεβαια θα δεις και ποσο καθαρο σου μενει το νερο

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο...με την μπαταρια που δινεις ρευμα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω καταργήσει το βαμβάκι. Θεωρώ ότι τα σφουγγάρια μια χαρά δουλειά κάνουν. Και έχω χρυσόψαρα...

Έγινε επεξεργασία - killerknight
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια με τη μπαταρία τι κάνεις εκεί?

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Ασχετο...με την μπαταρια που δινεις ρευμα?

Μια από αυτοκίνητο(συνεργείο δουλεύω κ την καβατζωσα)

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ έγραψε:

Αλήθεια με τη μπαταρία τι κάνεις εκεί?

Αλλαγές νερού κανω με αντλία..κ δίνω απλά ρεύμα στην αντλία..πατάω το κουμπάκι κ απλά καθομαι

Link to comment
Share on other sites

Κ γω όλο βιολογία έβαλα κ απλά ένα σφουγγάρι πάνω στο προφιλτρο αριστερά δεξιά.πηρε όλη τη βιολογία απ' το sun sun συν ένα καλάθι που χε μέσα με υλικό.τα στριμωξα όσο δεν πήγαινε..!άρα πήρε 10+ λιτρα βιολογία!νομίζω είναι καλα συν 4+4.5 που χεί τ μικρό είναι υπέρ κομπλέ.οσο για ροή..έχει αισθητή διαφορά σε σχέση με τον Κινέζο.πολυ πιο δυνατό ξεκάθαρα.ουφ..χαρηκα...!τώρα σουβλάκια κ θρυλαρα,χαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Σου ειπα (μην το ματιασω) ειναι καλα φιλτρα(το ιδιο εχω ακουσει και για τα eheim, δεν τα εχω δοκιμασει). Φαντασου οτι μου κραταει ακομη το 2 γενιες φιλτρο πριν. Ασε που νιμιζω οτι τα περισσοτερα ανταλακτικα ειναι ιδια. Ειδικα τηε σειρας 01 και 02. Αρα και σε βιολογια χωραει πολυ. Εσυ το 502 πηρες ή το 902?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...