Jump to content

Ξανά ρωτώ(πάχος τζαμιού )πριν καταληξω


liakos7

Recommended Posts

Χαχαχαχαχα...κοίτα εγώ βλέπω ότι το θερμόμετρο που είναι παλιό βέβαια όταν το Βάλα έλεγε 15-16 βαθμούς κ μετά από λίγη ώρα έγραψε 22-23.απο κείνο πέρα για να ανέβει έστω κ ένα βαθμό είναι υπερβολικά δύσκολο..κ ο θερμοστάτης είναι φουλ αναμμένος δεν σβήνει το φωτάκι.τωρα το ζω στους 28-29 να δω..αλλά το θερμόμετρο σταθερά 24..κ το λαμπάκι αναμένω.ξερω θέλει καλιμπραρισμα αλλά άσχετα με αυτό ,το ζω βάλει σχεδόν 30 βαθμούς,θα πρέπει να χε αναιβει.μολις βάλω τον θερμοστάτη κάπου στο 23-24 μετά από λίγο κλείνει,λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Το θερμόμετρο δουλεύει μια χαρά,το Βάλα στο μεγάλο που ρίχνει 27 ο κοντρολερ κ αμέσως πήγε 27,κανονικά.δεν μπορεί να ανεβάσει από 24 αυτό δείχνει κ δουλεύει ασταμάτητη ,βασικά δεν κλείνει δουλευει από χθες όλη μέρα.τι να πω...;;;πολύ κουλο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε θερμοστάτης 150 w δεν είναι δυνατόν να μην μπορεί να φτάσει την θερμοκρασία στους 28 C . Μάλλον είναι χαλασμένος 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω δεν μου φαίνεται σωστό......

Link to comment
Share on other sites

Τον έβγαλα από το νερό να δω αν καίει η απλά ανάβει το λαμπακι..αλλά καίει τον έπιασα κ δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

στείλε το πίσω να σου δώσουν άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ίδιο θερμοστάτη πρέπει να τον ρυθμίσεις αν πείραξες το κόκκινο

 

1. Υπάρχουν 2 δαχτυλίδια - μπλε δαχτυλίδι (ρύθμιση θερμοκρασίας) και κόκκινο δείκτη (σήμα βαθμονόμησης).

2. Αν δεν παίζουμε με τη ρύθμιση του δείκτη redi, εργοστασιακή βαθμονόμηση πρέπει να είναι κοντά.

3. Περιστρέψτε το μπλε δαχτυλίδι στη θερμοκρασία ρύθμιση που θέλετε - στο κόκκινο σημάδι σημείο.

4. Παρακολούθηση της θερμοκρασίας της δεξαμενής για ένα χρονικό διάστημα 24 ώρες.

5. Ελέγξτε τη θερμοκρασία της δεξαμενής - εάν δεν είναι η ίδια όπως η θερμοκρασία στον καθορισμό θερμάστρα σας, τότε

6: Μετακινήστε το κόκκινο δείκτη (χωρίς να διαταραχθεί το μπλε δαχτυλίδι) στον αριθμό θερμοκρασίας στην μπλε καντράν. Αυτή είναι τώρα η βαθμονομημένη ρύθμιση της θερμοκρασίας.

7. Τώρα περιστρέψτε μπλε καντράν σας στο align η θερμοκρασία ρύθμιση που θέλετε να τον κόκκινο δείκτη.

Μπορεί να χρειαστεί να επαναλάβετε αυτή τη διαδικασία εάν οι ρυθμίσεις της θερμοκρασίας είναι ακόμα μακριά ελαφρώς.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Σπύρος Χαλκιδική έγραψε:

Έχω ίδιο θερμοστάτη πρέπει να τον ρυθμίσεις αν πείραξες το κόκκινο

 

1. Υπάρχουν 2 δαχτυλίδια - μπλε δαχτυλίδι (ρύθμιση θερμοκρασίας) και κόκκινο δείκτη (σήμα βαθμονόμησης).

2. Αν δεν παίζουμε με τη ρύθμιση του δείκτη redi, εργοστασιακή βαθμονόμηση πρέπει να είναι κοντά.

3. Περιστρέψτε το μπλε δαχτυλίδι στη θερμοκρασία ρύθμιση που θέλετε - στο κόκκινο σημάδι σημείο.

4. Παρακολούθηση της θερμοκρασίας της δεξαμενής για ένα χρονικό διάστημα 24 ώρες.

5. Ελέγξτε τη θερμοκρασία της δεξαμενής - εάν δεν είναι η ίδια όπως η θερμοκρασία στον καθορισμό θερμάστρα σας, τότε

6: Μετακινήστε το κόκκινο δείκτη (χωρίς να διαταραχθεί το μπλε δαχτυλίδι) στον αριθμό θερμοκρασίας στην μπλε καντράν. Αυτή είναι τώρα η βαθμονομημένη ρύθμιση της θερμοκρασίας.

7. Τώρα περιστρέψτε μπλε καντράν σας στο align η θερμοκρασία ρύθμιση που θέλετε να τον κόκκινο δείκτη.

Μπορεί να χρειαστεί να επαναλάβετε αυτή τη διαδικασία εάν οι ρυθμίσεις της θερμοκρασίας είναι ακόμα μακριά ελαφρώς.

Νιώθω πολύ περήφανος εύγε !!!!!!!!!!!!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου δάσκαλε marino! ??

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Τα χω πειράξει όλα πλέον ..δεν ξέρω,αυτό προσπαθώ να κάνω όλο το βράδυ.το παράτησα κ ότι θέλει ας γίνει.με αυτά δεν το χω κ πολύ...αν μου γυρίσει.αυριο αν δεν έχουν βράσει η δεν έχουν γίνει παγάκια θα το δω με ηρεμία ..γιατί τώρα θέλω να κοιμηθώ γιατί 6.30 έχω ξύπνημα.--οταν γυρίζω το μπλε που ναι η θερμοκρασία ανάβει το λαμπάκι στους 28-29 ενώ το θερμόμετρο λέει 24-25.κ σβήνει το λαμπάκι όταν γυρίσω τη  ροδέλα της θερμοκρασίας στο 23 ενώ το θερμόμετρο παραμένει 24-25

Link to comment
Share on other sites

Δες αύριο τι θερμοκρασία θα έχει το νερό και βάλε το κόκκινο βελάκι στην ίδια θερμοκρασία με το νερό χωρίς να πειράξεις το μπλέ, μετά γύρνα το μπλέ την θερμοκρασία που θέλεις 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ήθελα να ρωτήσω κ να μάθω ,για τα λιπάσματα,το excel ,κτλ και κόλλησα με το θερμοστατη.στο μεγάλο είχα πάρει δύο μεγάλου 300w ,τους έβαλα κ τέλος .τεσπά θα δω αύριο..κ μου λέτε αύριο για τα υπόλοιπα που θελα,καλό σας βράδυ,

Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτα

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά(μάλλον).έκανα ότι είπαμε(είπατε καλύτερα)χθες κ διχνει να δουλεύει.το χω τώρα 26.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία χαίρομαι που το διορθώσαμε!

 

πριν 2 λεπτά, το μέλος liakos7 έγραψε:

IMG_20201202_184811.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Τι θερμοκρασία είχε το πρωί?

Έτσι από περιέργεια ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...