Jump to content

Πρόβλημα με τον θερμοστάτη


Sina

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Αγόρασα έναν καινούριο θερμοστάτη για το ενυδρείο μου και ενώ όλα λειτουργούν σωστά κ έχω την κατάλληλη θερμοκρασία το πρόβλημα μου είναι ότι η μία από τις δύο βεντούζες του ξεκολλάει διαρκώς. Καμία ιδέα για το πώς να το διορθώσω; 

Link to comment
Share on other sites

Χμ συνήθως αυτό σημαίνει νέα βεντούζα δυστυχώς. Μήπως έχεις το θερμοστάτη σε σημείο που πιέζεται η βεντούζα πχ γωνία?

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε αν μπορείς μια φωτογραφία να ρίξουμε μια ματιά πως είναι τοποθετημένος  ο θερμοστάτης

Link to comment
Share on other sites

Είναι στα πλαϊνά του ενυδρείου, αν δεις η πάνω είναι οκ, αλλά η κάτω έχει ήδη ξεκολλήσει. Στην πλάτη του ενυδρείου κ δίπλα του έχω κ το φίλτρο του.

IMG_20201115_143512.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απέφυγα να το βάλω από την άλλη πλευρά γιατί είναι η μεγάλη πέτρα εκεί με το φυτό που του αρέσει κ πηγαίνει κ κοιμάται εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα προσπάθησε να πιάσεις όσο μπορείς τη βεντούζα. Υπάρχει περίπτωση παρότι καινούργια να είναι ελαττωματική

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια την φτιάχνω κ ξανά φευγει, όχι τίποτα άλλο αλλά φοβάμαι μην γίνει κ τίποτα χειρότερο. Μάλλον θα πρέπει να πάρω άλλη από ότι βλέπω. Γνωρίζεις αν έχουν στα απλά πετ σοπ ;  Έχει πάρει το μάτι σου;Αλλιώς θα πάω εκεί που έχουν μόνο για ψαράκια.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε από κει που τον πήρες να τους εξηγήσεις και το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...