Jump to content

Επιλογή ψαριών


koronis.v

Recommended Posts

Χρόνια πολλά .

Και μπαίνει στην συζήτηση ο σπαστικός (εγώ). 

Πιστεύω ότι αν πρέπει να ρίξεις κάπου χρήματα δεν είναι στα σαλιγκάρια άλλα σε φυτά και αναβάθμιση του φωτισμού σου . 

Μην νομίζεις ότι θα καθαρίζουν την άλγη θα πρέπει να συνεχίσεις να το κάνεις με το χέρι σου.

Σε αυτήν την φάση εγώ στη θέση σου θα κοιτούσα να το κάνω ποιο πράσινο (δώσε 5€ για ένα εύκολο φυτό και οχι 3€ για ένα σαλιγκάρι). Μην προσπαθείς να βάλεις έξτρα οργανισμούς μέσα  έχεις ζωοτόκα και με αρκετά φυτά θα έχεις τόσο γόνο που θα τον πουλάς στην Καρδίτσα και στα Τρίκαλα.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά .
Και μπαίνει στην συζήτηση ο σπαστικός (εγώ). 
Πιστεύω ότι αν πρέπει να ρίξεις κάπου χρήματα δεν είναι στα σαλιγκάρια άλλα σε φυτά και αναβάθμιση του φωτισμού σου . 
Μην νομίζεις ότι θα καθαρίζουν την άλγη θα πρέπει να συνεχίσεις να το κάνεις με το χέρι σου.
Σε αυτήν την φάση εγώ στη θέση σου θα κοιτούσα να το κάνω ποιο πράσινο (δώσε 5€ για ένα εύκολο φυτό και οχι 3€ για ένα σαλιγκάρι). Μην προσπαθείς να βάλεις έξτρα οργανισμούς μέσα  έχεις ζωοτόκα και με αρκετά φυτά θα έχεις τόσο γόνο που θα τον πουλάς στην Καρδίτσα και στα Τρίκαλα.
Ναι από Δευτέρα ξεκινάω παραγγελίες σε φυτά έχω ήδη αποφασίσει τι θέλω θα τα παραγγείλω από το blue fish που μου προτείνεις πριν ένα μήνα έκανα αναβάθμιση στο φώς δεν είναι επαρκής?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος koronis.v έγραψε:

Ναι από Δευτέρα ξεκινάω παραγγελίες σε φυτά έχω ήδη αποφασίσει τι θέλω θα τα παραγγείλω από το blue fish που μου προτείνεις πριν ένα μήνα έκανα αναβάθμιση στο φώς δεν είναι επαρκής?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν έχεις 2 Χ28W Τ5  είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 2 Χ28W Τ5  είσαι καλά
Και έχει μπει στο μιλάω μου να πάρω ένα μικρό τον 30λ αλλά δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος koronis.v έγραψε:

Και έχει μπει στο μιλάω μου να πάρω ένα μικρό τον 30λ αλλά δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι δεν είναι. 

Μεγαλύτερο αγοράζουμε γιατί θα θελήσεις κάποια στιγμή να ξεφύγεις από τους περιορισμούς των 80 cm .

Εκτός αυτού δεν έχεις τελειοποιήσει ακόμα αυτό που έχεις . 

Βάλε φρένο στον ενθουσιασμό σου......εκεί είναι που την πατήσαμε όλοι και κάναμε άσκοπες αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι. 
Μεγαλύτερο αγοράζουμε γιατί θα θελήσεις κάποια στιγμή να ξεφύγεις από τους περιορισμούς των 80 cm .
Εκτός αυτού δεν έχεις τελειοποιήσει ακόμα αυτό που έχεις . 
Βάλε φρένο στον ενθουσιασμό σου......εκεί είναι που την πατήσαμε όλοι και κάναμε άσκοπες αγορές.
Ορεα οπότε πατάω φρένο σε αυτή την χαζή ιδέα και Δευτέρα κάνω την παραγγελία με τα φυτά ..

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...