Jump to content

Σπηλιές απο πετρα λάβας


mixalhs+stella

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να φτιάξω σπηλιές από ηφαιστειακές πέτρες η σαν βουνό για να καλύψω την γωνια που κάνει το juwel trigon. 1 ερώτηση. Θα έχω θεμα με την βιολογία του νερού. 2 ερώτηση. Επειδή είναι όλα κλειστά αν πάρω πέτρες ηφαιστειακές που βάζουν στα μπάρμπεκιου θα έχω θέμα με χρωματισμούς νερού κ.λπ? 3 ερώτηση. Επειδή υπολογίζω ότι θα είναι γύρω στα 4-6 κιλά με τι να τα κολλήσω?με σιλικόνη για ενυδρεία?Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος mixalhs+stella έγραψε:

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να φτιάξω σπηλιές από ηφαιστειακές πέτρες η σαν βουνό για να καλύψω την γωνια που κάνει το juwel trigon. 1 ερώτηση. Θα έχω θεμα με την βιολογία του νερού. 2 ερώτηση. Επειδή είναι όλα κλειστά αν πάρω πέτρες ηφαιστειακές που βάζουν στα μπάρμπεκιου θα έχω θέμα με χρωματισμούς νερού κ.λπ? 3 ερώτηση. Επειδή υπολογίζω ότι θα είναι γύρω στα 4-6 κιλά με τι να τα κολλήσω?με σιλικόνη για ενυδρεία?Ευχαριστώ. 

Έχω χρησιμοποιήσει λάβα πολλές φορές. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

 

Λίγο γυαλοχαρτάρισμα για να φύγουν περίεργες γωνίες και να "μαλακώσουν"  και βέβαια καλό πλύσιμο.

 

Αγοράζω πάντα από φυτώρια που είναι και αυτή την εποχή ανοιχτά.

 

Με ενυδρειακή σιλικόνη θα είσαι οκ.:)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος mixalhs+stella έγραψε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Δεν αφήνει χρώμα στο νερό?Και κάπου διάβασα ότι κρατά και βιολογία?

Ενδέχεται να αφήσει λίγο χρωματισμό, όχι κάτι τρομερό.

Κάποιοι την χρησιμοποιούν για βιολογικό υλικό.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Ενδέχεται να αφήσει λίγο χρωματισμό, όχι κάτι τρομερό.

Κάποιοι την χρησιμοποιούν για βιολογικό υλικό.

Καλημέρα. Θα αφήνει συνέχεια η μέχρι να βγάλει ότι έχει και μετά τέλος. Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος mixalhs+stella έγραψε:

Καλημέρα. Θα αφήνει συνέχεια η μέχρι να βγάλει ότι έχει και μετά τέλος. Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου. 

Σε μια εβδομαδα δεν θα υπαρχει ιχνος. Αυτη, που παιρνω, δεν χρωματιζει καθολου το νερο. Καλο πλυσιμο θελει 1000%

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Σε μια εβδομαδα δεν θα υπαρχει ιχνος. Αυτη, που παιρνω, δεν χρωματιζει καθολου το νερο. Καλο πλυσιμο θελει 1000%

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...