Jump to content

Άκομα ένα νέο μέλος.


Recommended Posts

Σας χαιρετώ κι εγώ με τη σειρά μου και να σας συγχαρώ για την εξαιρετική προσπάθεια την οποία κάνετε εδώ. Ο ιστότοπος αυτός είναι πραγματικά από τους πληρέστερους τους οποίους έχω συναντήσει με τις θεματικές του ενότητες να καλύπτουν κάθε γούστο χομπίστα.

Η δική μου ιστορία με τα ενυδρεία ξεκινάει από την ηλικία των 8 χρονών όπου πρακολουθούσα τον πατέρα μου να προσπαθεί να δώσει ζωή σε διάφορα μικρά οικοσυστήματα διαφορετικής φιλοσοφίας κάθε φορά.

Ώς φυσικό επακόλουθο μεταφέρθηκε το μικρόβιο αυτό και σε μένα.

Αυτή τη στιγμή διατηρώ 4 ενυδρεία (+ 1 καραντίνα :thumbdown: ) αλμυρού νερού τα οποία υποδηλώνουν και από την αρχιτεκτονική τους την συνεχή αναζήτηση για το "κάτι παραπάνω".

Σας παραθέτω μερικές φωτογραφίες:

Απόγονοι

Soft Corals

Μεσογειακός Ιππόκαμπος

Epinephelus Marginatus

Pomacanthus Imperator

Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω και φώτο από το "SPS" του οποίου τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στον πατέρα μου.

Επειδή η εργασία μου είναι κάπως βάρβαρη στο θέμα των ωραρίων θα κάνω ό,τι μπορώ για συχνή συμμετοχή στο χώρο αυτό.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο forum μας αγαπητέ Φίλε και σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.

Εντυπωσιακές οι φωτογραφίες σου.

Χαίρομαι ιδιαίτερα που διατηρείς Μεσογειακό σύστημα και θα ήθελα με την πρώτη ευκαιρία να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για αυτό, στην ειδική κατηγορία μας.

Καλή περιήγηση.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ φίλε στο ΑΖ!Πραγματικά πολύ εντυπωσιακές οι φωτογραφίες σου....Είδικα η τελευταιά με το Pomacanthus Imperator...Καλή συνέχεια :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες στον ύφαλό μας λοιπόν...

Περιμένουμε μια ωραία περιγραφή απο το ενυδρείο!

Link to comment
Share on other sites

καλως μας ηρθες!πολυ ομορφο tank!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες στο χωρο μας! Ευχαριστουμε για τ ακαλα σου λογια και οταν μπορεσεις θα θελαμε καποιες ακομα φωτογραφιες και μια παρουσιαση των ενυδρειων σου στην αναλογη κατηγορια. Θα χαρουμε με τη συμμετοχη σου.

Καλως ηλθες!! :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Γλυκός καλωσορίζει αλμυρό :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες στην παρέα μας.Ομορφες οι photo σου και ελπίζω σύντομα να μας κάνεις μια εκτενή παρουσίαση. :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

καλωσόρισες στο aquazone . :thumbdown: .

πολύ ενδιαφέροντα ενυδρεία . ;) θα έχει ενδιαφέρον να μας πεις λίγα για το στήσιμο και την εξέλιξη τους ..

.. εδώ πάντως το <μικρόβιο > :) που λες έχει προσβάλει τους πάντες και ως εκ τούτου δεν υπάρχει μικρόβιο .. :)

καλή συνέχεια ;)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά :)

Με την πρώτη ευκαιρία θα σας κάνω παρουσίαση των ευδρείων στην αντίστοιχη θεματική ενότητα την οποία έχτε δημιουργήσει :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

fishwelcome.gif στο Aquazone !!

Ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια αλλα το Aquazone ουσιαστικα ειναι τα μελη του! Αυτα δινουν ζωη και γνωση σε αυτο τον χωρο και ειμαι σιγουρος οτι με την εμπειρια σου και τις γνωσεις σου θα συμβαλεις και εσυ σε αυτο!

Περιμενουμε την ενεργη συμμετοχη σου σε ολες τις κατηγοριες μας αφου σιγουρα εχεις πολλα να δωσεις!! Τα ενυδρεια σου μπορεις να τα παρουσιασεις και στις ανάλογες κατηγοριες στα Ενυδρεία Μελών αλλα εκτός από αυτα περιμενουμε και τις απαντησεις σου - ερωτησεις σου στις πολλες αλλες κατηγοριες μας!

Επίσης μπορείς να σκεφτεις και τη συμμετοχη σου στο Διαγωνισμό Ενυδρείο του Aquazone για το Θαλασσινο νερο ! :)

Τα λεμε... :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο ΑΖ.Πολλη ομορφο το ενυδρειο σου , εντυπωσιακο.Συγχαρητηρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...