Jump to content

Τι ψάρια να βάλω??


Recommended Posts

19 minutes ago, marinos said:

Καλό είναι και για την βιολογία του ενυδρείου σταδίακά να τοποθετήσεις  κάποια απο τα ψαράκια που θέλεις να βάλεις .

Δεν θέλω ακόμα να βάλω ψάρια γιατί πρέπει να αλλάξω το χαλίκι με πιο λεπτής κοκομετριας χαλίκι

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι!

Το ενυδρείο μου είναι 110 λίτρα,το νερό είναι σκληρό.

Τι ψάρια να βάλω?

Το ενυδρείο θα είναι φυτεμένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου φίλε από την Εύβοια. Καλό είναι αυτήν την ερώτηση να την κάνεις στο προηγούμενο topic που είχες ανοίξει ώστε και έσυ να έχεις ένα αρχείο του ενυδρείου σου και τα μέλη να μην ψάχνουν τι γίνεται. Οι ερωτήσεις θα είναι πάλι για το αν έστρωσες το ενυδρείο σου κ.τ.λ

Κάλο είναι να ζητήσεις από τους διαχειριστές να σου κλείσουν το θέμα και να συνεχίσεις απο το προηγούμενο. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ:

Κι όπως είπε και ο φίλος πάνω,μην ανοίγεις καινούργια θέματα γιατί άτομα που δεν έχουν δει το προηγούμενο θέμα σου θα πρέπει να σου ξανακάνουν ερωτήσεις που ήδη έχεις απαντήσει.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Στην συζήτηση μας είχαμε μείνει ότι το ενυδρείο στρώθηκε (ήθελε παραπάνω κούνημα το τεστ ΝΟ2 της SERA)και θα άλλαζες το χαλίκι σωστά ;

Δώσε μας λίγο της διαστάσεις του 110 λίτρων ενυδρείου σου.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, marinos said:

Στην συζήτηση μας είχαμε μείνει ότι το ενυδρείο στρώθηκε (ήθελε παραπάνω κούνημα το τεστ ΝΟ2 της SERA)και θα άλλαζες το χαλίκι σωστά ;

Δώσε μας λίγο της διαστάσεις του 110 λίτρων ενυδρείου σου.

 

Νο3*

80 μήκος-36 πλάτος-45ύψος

Ναι θέλω να αλλάξω το χαλίκι και να βάλω ένα πιο μικρής κοκομετριας για να φυτέψω.

Link to comment
Share on other sites

Μην αλλάξεις ακόμα τίποτα γιατί μπορεί να πας και σε άμμο εφόσον έχεις σκληρό νερό. Έχεις τεστ για PH ;

Ρίξε μια μάτια στο παρακάτω . Να ξέρεις ότι η Αφρική έχει ψάρια με καταπληκτικές συμπεριφορές .

Τα προφίλ των ψαριών ξέρεις πως θα τα βρεις έτσι ;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, marinos said:

Μην αλλάξεις ακόμα τίποτα γιατί μπορεί να πας και σε άμμο εφόσον έχεις σκληρό νερό. Έχεις τεστ για PH ;

Ρίξε μια μάτια στο παρακάτω . Να ξέρεις ότι η Αφρική έχει ψάρια με καταπληκτικές συμπεριφορές .

Τα προφίλ των ψαριών ξέρεις πως θα τα βρεις έτσι ;

Να σου πω αλήθεια θέλω να κινηθώ σε πιο μικρά και πιο πολλά ψαράκια όπως τα γκαπυ. Απλά θέλω να δω και άλλα ψαρακια εκτός από τα γκαπυ.

Link to comment
Share on other sites

Όπως θέλεις . Σίγουρα τα γκάπυ και γενικότερα τα ζωοτόκα είναι μια ασφαλείς επίλογη.

Δες και για πλάτυ μόλυ και ξιφοφόρους  τότε.

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Tsagko! Aν θελεις να αλλαξεις κατι, πες, οk;

Τωρα ολα ειναι μαζι και δεν θα χρειαστει να ψαχνουμε πληροφοριες στο προφιλ σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...