Jump to content

Δημοσκόπηση


marinos

Πόσοι Αφρικάνοι είμαστε στο Forum  

58 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.
  • Open Poll
  • Poll closed on 30/12/2020 at 10:00 μμ

Recommended Posts

On 12/12/2020 at 10:00 ΜΜ, το μέλος marinos έγραψε:

Ωπ σε θυμήθηκα .....

Εσύ δεν ήσουν που όταν έκανες αλλαγή νερού οι γείτονες νόμιζαν πως καθάριζες τον δρόμο ;

 

xaxaxaxa... Εγω εγω....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ έγραψε:

Και εγώ πρίν λίγες μέρες

 

 

?

Τανγκανίκα να φανταστώ κ. Σωκράτη, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος corto maltese έγραψε:

Τανγκανίκα να φανταστώ κ. Σωκράτη, σωστά?

Η ψηφοφορία είναι μυστική  ??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Σωκράτη . Αν θυμαμαι καλά τετοια ψηφοφρία είχε γίνει και 2012 . Θυμασε μηπως καταλάθος το αποτέλεσμα και τους συμμετέχοντες

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος marinos έγραψε:

καλησπέρα Σωκράτη . Αν θυμαμαι καλά τετοια ψηφοφρία είχε γίνει και 2012 . Θυμασε μηπως καταλάθος το αποτέλεσμα και τους συμμετέχοντες

Δυστυχώς οχι ,δεν ξέρω αν οι άλλοι αφρικάνοι αν μπορούν να βοηθήσουν

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως όχι και όσο πίσω και να πηγα στα θεματα της Αφρικης δεν το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2020 at 3:57 ΜΜ, το μέλος marinos έγραψε:

Ένα ερώτημα που χρήζει απάντησης . 

Πόσοι είμαστε οι ενεργοί Αφρικανοί ;

  Και  ψάχνοντάς βρίσκεις, Αυτό ήταν το αποτέλεσμα της δημοσκόπησης το 2011

Από PRINCE,
7 Μαρτίου 2011 in Κιχλίδες Αφρικής

Ποια Λίμνη της Αφρικής προτιμάτε?  

 137 members have voted

  1. 1. Ποια Λίμνη της Αφρικής προτιμάτε?

    • Λίμνη Μalawi
       
       71
    • Λίμνη Τanganyika
       
       54
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Και το σχετικό θέμα.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οσο περναει ο καιρος λιγοτεροι παραμενουν στο hobby αυτο ειναι φυσιολογικο. ο αριθμος για πανελλαδικη καλυψη αυτων που ψηφισαν ειναι πολυ μικρος.

εχω την απορια και θετικο ειναι να ξεραμε τι ειδος απο την tanganyika φιλοξενει ο καθενας απο τους 17

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος tropheus3 έγραψε:

οσο περναει ο καιρος λιγοτεροι παραμενουν στο hobby αυτο ειναι φυσιολογικο. ο αριθμος για πανελλαδικη καλυψη αυτων που ψηφισαν ειναι πολυ μικρος.

εχω την απορια και θετικο ειναι να ξεραμε τι ειδος απο την tanganyika φιλοξενει ο καθενας απο τους 17

Σωστη παρατηρηση αυτη και καποια στιγμη πρεπει να ανοιχτει ενα τετοιο θεμα και για τις 2 λιμνες.

Αναφορικα με την Τανγκανικα λιγο που κοιταξα, εκτος απο ποιοτητα υπαρχει και ''ποικιλια''  στα ειδη που φιλοξενουνται τελευταια απο τα μελη.

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

Σωστη παρατηρηση αυτη και καποια στιγμη πρεπει να ανοιχτει ενα τετοιο θεμα και για τις 2 λιμνες.

Αναφορικα με την Τανγκανικα λιγο που κοιταξα, εκτος απο ποιοτητα υπαρχει και ''ποικιλια''  στα ειδη που φιλοξενουνται τελευταια απο τα μελη.

Η επόμενη δημοσκόπηση μόλις τελειώσει αυτή θα είναι τα πόσα λίτρα Αφρικάνικο ενυδρείο έχετε  ; και θα σας λύθουν πολλές απορίες γιατί μειωθήκαν τα αφρικανίκα στην διάρκεια της κρίσης .

Την έχω δει Μέτρον ανάλυσης και έτσι .

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος adlib έγραψε:

Επίσης να πω οτι στο τότε θέμα είχα ψηφίσει Malawi!!! Δαγκωτο κιόλας!! ??????

 Οι πρώτες αγάπες είναι οι παντοτινές τα υπόλοιπα είναι περαστικοί κενοί έρωτες........

  • love 2
Link to comment
Share on other sites

animation oc GIFΕγώ έχω ένα ζευγάρι julidochromis regani kipili , και γενικά Αφρικάνες εδώ και 14 χρόνια. Αφρική μέχρι να στερέψει ο πλανήτης από νερό ?

Έγινε επεξεργασία - Greg multi
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα . 

Βλέποντας τα αποτελέσματα και αφού ευχαριστήσω όσους μας τίμησαν με την ψήφο τους μπορούμε να πούμε με βεβαιότητα ότι η οικονομική κρίση έκανε πολλούς χομπίστες με ενυδρεία της Αφρικής να μην μπορούν να τα συντηρήσουν πλέον . 

Ας ανατρέξουμε στην ανάλογη δημοσκόπηση του 2011 θα δούμε οτι τα αποτελέσματα 

(1. Ποια Λίμνη της Αφρικής προτιμάτε?    Λίμνη Μalawi  71 Λίμνη Τanganyika54 )

Βλέπουμε ότι αντίστοιχα δήλωσαν ότι έχουν ενυδρεία των δυο λιμνών 125 άτομα έναντι των 39 που δήλωσαν τώρα .

Μεγάλες απώλειες είχαμε στην λίμνη Malawi που από 71 ενυδρεία πέσαμε στα 19. Και αντίστοιχα στην Tanganyika  από 54 στα 20.

Εικόνα για άλλα ενυδρεία από Αφρική δεν είχαμε το 2011 άλλα πλέον γνωρίζουμε ότι τουλάχιστον 4 μέλη μας ασχολούνται και με τη ψάρια των άλλων λιμνών και ποταμών .

Κύρια αιτία ; Εύκολο.... το μεγάλο μέγεθος ενυδρείου που απαιτείται συνήθως για να φιλοξενήσεις αυτά τα ψάρια . Και δυστυχώς όσο ποιο μεγάλο τόσο ποιο πολυέξοδο .

Στόχος της ομάδας μας είναι να αναδείξει την ομορφιά και τις ιδιαίτερες συμπεριφορές των ψαριών της Αφρικής που θα προσελκύσει και πάλι ολοένα και περισσότερους χομπίστες .

Και σύντομα θα δημοσιεύσουμε και ένα άρθρο με φωτογραφίες που θα αφoρά προτάσεις για ενυδρεία από τις λίμνες και τα ποτάμια της Αφρικής για ενυδρεία μήκους από 60cm ως και 100cm. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος marinos έγραψε:

Ας ανατρέξουμε στην ανάλογη δημοσκόπηση του 2011 θα δούμε οτι τα αποτελέσματα 

(1. Ποια Λίμνη της Αφρικής προτιμάτε?    Λίμνη Μalawi  71 Λίμνη Τanganyika54 )

 

Αν και το έχουμε συζητήσει και μαζί το αποτέλεσμα αλλά και την συμμετοχή του κόσμου στις δυο δημοσκοπήσεις

θα σου υπενθυμίσω ότι η σύγκριση που κάνεις είναι λανθασμένη.

Η προηγούμενη δημοσκόπηση άνοιξε το 2011 και είναι ενεργή μέχρι και σήμερα ενώ η παρούσα έτρεξε περίπου 25 μέρες.

Στην προηγούμενη από τα στατιστικά βλέπω οτι και οι δυο λίμνες έχουν ψήφους μέχρι και τον Ιούλιο του 2016.

 

Σίγουρα η κρίση είχε και έχει μεγάλη επίπτωση στο χόμπι μας αλλά τα νούμερα που συγκρίνεις είναι βέβαιο οτι βγάζουν λανθασμένο

αποτέλεσμα. . .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι γενικευμένα στο χόμπυ και όχι μόνο στην Αφρική.

Η συνεχιζόμενη κρίση έκλεισε πολλά ενυδρεία και κυρίως μεγάλα.

Βασικότερο όλων όμως δεν ανοίγουν πολλά νέα ενυδρεία.

Όσων αφορά εμένα, Αφρική είχα και θα στήσω πάλι στο μέλλον, είναι υπέροχη

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
  • love 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος DIMITRIOS έγραψε:

Ρε παιδιά εγώ που τώρα δεν έχω , αλλά την έχω πάντα στην καρδιά μου και με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναφτιάξω, μπορώ να ψηφίσω;; :D

μπορείς να ψηφήσεις αλλά θα είσαι υποχρεωμένος να στήσεις ένα ενυδρείο σε 30 μέρες :) 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Χρήστος έγραψε:

μπορείς να ψηφήσεις αλλά θα είσαι υποχρεωμένος να στήσεις ένα ενυδρείο σε 30 μέρες :) 

Ευχαρίστως, αλλά επειδή άργησα επεξεργάστηκα το ποστ μου Χρήστο! 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...