Jump to content

Καταγραφή ημερολόγιο ενυδρείων


xtou

Recommended Posts

Καλησπέρα,

χρησιμοποιείτε κανενα πρόγραμμα για καταγραφή γεγονότων και ενεργειών στα ενυδρεία σας?  

Θα ήθελα κατι για γραφτώ πχ ποτε 'κανα αλλαγή , τις μετρήσεις, παρατηρήσεις ακόμα και αν ταϊσα και τι. 
χαχαχα -> Εχω αρχίσει και ξεχνάω και αν τα εχω ταϊσει ??

Αν οχι πρόγραμμα υπάρχει κάποια φόρμα έτοιμη σε word ή pdf που σας εχει βολέψει; (( ίσως είναι και καλύτερα ))

 

Link to comment
Share on other sites

Δέν χρησιμοποιώ γιατί είναι πολλά αλλά στο παρελθόν είχα βρεί διάφορα στο νέτ.

Κάτι πολύ καλό που χρησιμοποιούσα για μετρήσεις είναι το jbl proscan με την mobile εφαρμογή του

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω στο κινητο την εφαρμογη aqdiary....αν ειναι καλη ή υπαρχουν πιο καλες , δεν το εχω ψαξει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βολεύει μολύβι-τετράδιο, ημερομηνία και γεγονός και κάθε φορά στην αλλαγή νερού σημειώνω την ημερομηνία με διαφορετικό χρώμα μαρκαδόρο για να είναι πιο ευδιάκριτο τι κάνω ανάμεσα στις αλλαγές. 

Για την υπενθύμιση του ταισματος μπορείς να πάρεις ένα μικρό ημερολόγιο και να σβήνεις μέρες?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος corto maltese έγραψε:

εγω εχω στο κινητο την εφαρμογη aqdiary....αν ειναι καλη ή υπαρχουν πιο καλες , δεν το εχω ψαξει

Θα την δοκιμάσω να δω

 

πριν 10 ώρες, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Δέν χρησιμοποιώ γιατί είναι πολλά αλλά στο παρελθόν είχα βρεί διάφορα στο νέτ.

Κάτι πολύ καλό που χρησιμοποιούσα για μετρήσεις είναι το jbl proscan με την mobile εφαρμογή του

Αν σου πω ότι το έχω στο ντουλάπι από το Οκτώβρη και δεν το έχω δοκιμάσει. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος xtou έγραψε:

Θα την δοκιμάσω να δω

 

Αν σου πω ότι το έχω στο ντουλάπι από το Οκτώβρη και δεν το έχω δοκιμάσει. 

 

Κακός!Το έχω φέρει από ένα ταξίδι μου στην γερμανία εδώ και πολλά χρόνια και είναι απίστευτο.Φέτος έμαθα ότι το έφεραν και ελλάδα.

Είναι το μόνο αξιόπιστο στικ τέστ μιάς και έχει την χρωματική καρτέλα που συγκρίνει οπότε ότι φωτισμό και να έχεις ότι κάμερα και να έχει το κινητό,όσο χάλια και να βγεί η φωτό τα αποτελέσματα είναι 100% σωστά

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος gkons έγραψε:

Εμένα με βολεύει μολύβι-τετράδιο, ημερομηνία και γεγονός και κάθε φορά στην αλλαγή νερού σημειώνω την ημερομηνία με διαφορετικό χρώμα μαρκαδόρο για να είναι πιο ευδιάκριτο τι κάνω ανάμεσα στις αλλαγές. 

Για την υπενθύμιση του ταισματος μπορείς να πάρεις ένα μικρό ημερολόγιο και να σβήνεις μέρες?

:bigemo_harabe_net-64:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ενώ λειτουργό με την θεωρία του χάους μόνο ο Θεός γνωρίζει :) 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Χρήστος έγραψε:

ενώ λειτουργό με την θεωρία του χάους μόνο ο Θεός γνωρίζει :) 

Κάπως έτσι,  ρίχνω τα ζουμια οπότε το θυμηθώ, κάνω αλλαγές πραγματικά οπότε μου έρθει και το καλύτερο δεν θυμάμαι αν τα έχω ταϊσει και μπορεί να ταϊσω το ένα τρις φορές και το άλλο καμία χαχαχα.

Κατά περίεργο τρόπο δεν έχω πουθενά πρόβλημα αλλά οκ πρέπει να βάλω μια σειρά.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος gkons έγραψε:

Εμένα με βολεύει μολύβι-τετράδιο, ημερομηνία και γεγονός και κάθε φορά στην αλλαγή νερού σημειώνω την ημερομηνία με διαφορετικό χρώμα μαρκαδόρο για να είναι πιο ευδιάκριτο τι κάνω ανάμεσα στις αλλαγές. 

Για την υπενθύμιση του ταισματος μπορείς να πάρεις ένα μικρό ημερολόγιο και να σβήνεις μέρες?

Νομίζω πως είναι η καλύτερη λύση 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...