Jump to content

Αλλαγή λάμπες


Σπύρος Χαλκιδική

Recommended Posts

το led έχει διαφορετικό συντελεστή από τις ε27

πες μου ποσα λουμεν φοράνε τα led σύνολο, να σου πω πόσα έχεις στο ενυδρείο ανά λίτρο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος marinos έγραψε:

Ετσί το είπα ... πες το εσύ προαίσθημα .....κάτι περί άλγη μου έρχεται στο μυαλό με 37 lumen σε 45 πόντους ύψος ενυδρείου άλλα καλύτερα εμπιστέψου τα παιδία με τα φυτεμένα και ότι πουν αυτοί.

Δεν ξέρω θα δείξει ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Halcyon έγραψε:

το led έχει διαφορετικό συντελεστή από τις ε27

πες μου ποσα λουμεν φοράνε τα led σύνολο, να σου πω πόσα έχεις στο ενυδρείο ανά λίτρο.

4200 συνολικά

Link to comment
Share on other sites

Τα λούμεν τα υπολόγισες εσύ με βάση τα watt ή είναι αναγραφόμενα στις συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Halcyon έγραψε:

Τα λούμεν τα υπολόγισες εσύ με βάση τα watt ή είναι αναγραφόμενα στις συσκευές;

Είναι αναγραφόμενα, η @natateo με είπε να βάλω 4000 με 4500 lumens που έχει φυτεμένα και ξέρει, εγώ έχω μεσάνυχτα. ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Σπύρος Χαλκιδική έγραψε:

Είναι αναγραφόμενα, η @natateo με είπε να βάλω 4000 με 4500 lumens που έχει φυτεμένα και ξέρει, εγώ έχω μεσάνυχτα. ?

Έχεις έναν από τους ιδανικότερους φωτισμούς. Τον μεγαλύτερο δυνατό ώστε να μην έχεις έξαρση σε άλγες χωρίς co2, αλλά και αρκετά βαρύ ώστε να προσθέσεις co2 αν το θελήσεις. well played ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Halcyon έγραψε:

Έχεις έναν από τους ιδανικότερους φωτισμούς. Τον μεγαλύτερο δυνατό ώστε να μην έχεις έξαρση σε άλγες χωρίς co2, αλλά και αρκετά βαρύ ώστε να προσθέσεις co2 αν το θελήσεις. well played ?

Δεν γνωρίζω εγώ φιλαράκι πολλά πράγματα είμαι αρχάριος, ότι με λένε κάνω. ??

Link to comment
Share on other sites

On 17/4/2021 at 2:08 ΜΜ, το μέλος marinos έγραψε:

Ετσί το είπα ... πες το εσύ προαίσθημα .....κάτι περί άλγη μου έρχεται στο μυαλό με 37 lumen σε 45 πόντους ύψος ενυδρείου άλλα καλύτερα εμπιστέψου τα παιδία με τα φυτεμένα και ότι πουν αυτοί.

ενυδρειο 60λ υψος 40εκ με προβολακι 20w 1700lumen https://www.ergo-tel.gr/product_info.php?cPath=1468_1467&products_id=41521 , χωρις CO2

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος natateo έγραψε:

ενυδρειο 60λ υψος 40εκ με προβολακι 20w 1700lumen https://www.ergo-tel.gr/product_info.php?cPath=1468_1467&products_id=41521 , χωρις CO2

 

Εσένα δεν σου μιλάω πια....μας πούλησες......... και έγινες από γλυκούλα αλμυρή . Οπότε το παρακάτω σου πρέπει.....

https://www.youtube.com/watch?v=ypg0jxBBGlc

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...