Jump to content

Νέο ενυδρείο Malawi


Kostas Pontikos

Recommended Posts

Αν πατάνε καλά οι πέτρες δεν χρειαζονται κόλλημα. Ειδικά τόσο μεγάλες, αν κολληθούν και μεταξύ τους δεν θα ξαναβγεί ποτέ ψάρι που δεν θέλει:lol:

 

Πολύ ωραίο ενυδρειο:thumbup:

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος Kostas Pontikos έγραψε:

 

Πολύ σωστά τα ειπες φίλε...Ειναι 5 τα ψαρακια απλα σε μερικά βλεπω μαύρη ριγα πανω στο πτερύγιο τους..Με προβληματησες τωρα που λες για το φύλλο σε τοσο μικρα ψαρακια.Ειναι ξεκάθαρη η ριγα σε 3 τουλάχιστον μικρά.Ναι από πετ τα πήρα και τα 5.

Ιδανικά θα ήθελα θυλικα.Απλα μηπως να περιμέναμε να δούμε τι ειναι αυτα;;Περιπου σε ποσο καιρό μπορεις να καταλάβεις τι ειναι το καθε ενα;;

Η μαυρη ριγα δεν λεει απολύτος τίποτα. Θα πρεπει να γινουν τουλάχιστον 6 εκατοστά για να το καταλάβεις.

ΥΓ. Όπως λέει και η Ναταλία ελπίζω να είναι οι πάνω πέτρες κολημένες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οποτε θεωρω οτι θα μείνεις με αυτα και περιμένουμε να μεγαλώσουν ετσι  ; Γιατι θελω να αλλαξω την διακόσμηση στο δικό μου ρωτάω. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος natateo έγραψε:

Κωστα, οι πετρες πιστευω κολλημενες ειναι;;;;; Θα παθω καρδια! :o

 Δεν κολλαμε ποτε τις πετρες  εμεις οι Αφρικανοι....γιατι εαν καποια στιγμη θελησεις να αλλαξεις κατι ή να βγαλεις  ενα ψαρι (συνηθες φαινομενο με τα διαολοψαρα που εχουμε) δεν θα μπορεις με τιποτα. Εκτος αν ειναι μικρες και ψηλα, εκει υπαρχει περιπτωση.

Έγινε επεξεργασία - corto maltese
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος corto maltese έγραψε:

 Δεν κολλαμε ποτε τις πετρες  εμεις οι Αφρικανοι....γιατι εαν καποια στιγμη θελησεις να αλλαξεις κατι ή να βγαλεις  ενα ψαρι (συνηθες φαινομενο με τα διαολοψαρα που εχουμε) δεν θα μπορεις με τιποτα. Εκτος αν ειναι μικρες και ψηλα, εκει υπαρχει περιπτωση.

Τωρα με εστειλες......:wacko:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Τωρα με εστειλες......:wacko:

Στην Αφρικη λιγο πολυ παρεμβαινουμε στο sqape για διαφορους λογους......θα σου εξηγησω κατ ιδιαν καποια στιγμη  για να μην χαλαμε και το θεμα του Κωστα?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος natateo έγραψε:

Κωστα, οι πετρες πιστευω κολλημενες ειναι;;;;; Θα παθω καρδια! :o

Χαχαχ οχι φιλε καμια δεν ειναι κολλημένη αλλα οι κατω πατάνε πανω σε νταου και μετα εβαλα την αμμο οποτε ειναι λιγο δυσκολο να πέσουν αλλα και αν πέσουν ειναι μακριά από τζάμι....??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος marinos έγραψε:

Οποτε θεωρω οτι θα μείνεις με αυτα και περιμένουμε να μεγαλώσουν ετσι  ; Γιατι θελω να αλλαξω την διακόσμηση στο δικό μου ρωτάω. 

Ναι φιλε μου δυστυχώς θα μείνω με αυτα να δουμε τι γίνεται...Με συγχωρείς που σε "κρεμάω "

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Kostas Pontikos έγραψε:

Χαχαχ οχι φιλε καμια δεν ειναι κολλημένη

Λαθος το ''φιλε'' που εγραψες.......''φίλη'' ειναι το σωστό ?

Να τα προσεχεις αυτα γιατι αν στο μελλον θες να στησεις κανα ''δυνατο'' φυτεμενο και εχεις ερωτηματα, η Ναταλια θα ειναι ο ανθρωπος σου!!?

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος corto maltese έγραψε:

Λαθος το ''φιλε'' που εγραψες.......''φίλη'' ειναι το σωστό ?

Να τα προσεχεις αυτα γιατι αν στο μελλον θες να στησεις κανα ''δυνατο'' φυτεμενο και εχεις ερωτηματα, η Ναταλια θα ειναι ο ανθρωπος σου!!?

Με συγχωρείς ΠΑΡΑ πολυ δυστυχώς δεν το ήξερα!!Συγγνώμη @natateo?

Ευχαριστώ πολύ φιλε για την υπόδειξη!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

Λαθος το ''φιλε'' που εγραψες.......''φίλη'' ειναι το σωστό ?

Να τα προσεχεις αυτα γιατι αν στο μελλον θες να στησεις κανα ''δυνατο'' φυτεμενο και εχεις ερωτηματα, η Ναταλια θα ειναι ο ανθρωπος σου!!?

Αν θυμαμαι καλα, ειχε μια χαρα φυτεμενο! Δεν χρειαζεται μαθηματα! Μπορει και ο ιδιος να διδασκει :D

Εσεις οι κιχλιδαδες μας κλεψατε το παιδι! :argue:

  • Haha 3
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Αν θυμαμαι καλα, ειχε μια χαρα φυτεμενο! Δεν χρειαζεται μαθηματα! Μπορει και ο ιδιος να διδασκει :D

Εσεις οι κιχλιδαδες μας κλεψατε το παιδι! :argue:

Ειναι πολυ καλος χομπιστας και οτι ενυδρειο εχει κανει ειναι εξαιρετικό........αν δεν κανω λαθος εχει και ενα με μονομάχο, απο τα καλυτερα που εχω δει.

Απο τη στιγμη που εχει ακομα το φυτεμενο, δεν τον κλεψαμε........απεναντιας τον σωσαμε, απο τους χρυσοψαραδες.......μην το πειτε ομως στον Χρηστο γιατι θα με κυνηγήσει :hehe: 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος panos nts έγραψε:

Και σε λιγο θα μυρίσει την αλμύρα... ;)

 

Οταν κανει το ''αγροτικο''  του με την Μαλαουι, μετα εχει το ''μεταπτυχιακο'', δηλαδη Τανγκανικα........ αλλιως δεν παει πουθενα.........:hehe:

Τ

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος natateo έγραψε:

Αν θυμαμαι καλα, ειχε μια χαρα φυτεμενο! Δεν χρειαζεται μαθηματα! Μπορει και ο ιδιος να διδασκει :D

Εσεις οι κιχλιδαδες μας κλεψατε το παιδι! :argue:

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!Το φυτεμένο παντα θα με τρωει μεσα μου συνέχεια και θα κανω ξανα ενα ακομα δεν υπάρχει περίπτωση!

 

πριν 9 ώρες, το μέλος corto maltese έγραψε:

Ειναι πολυ καλος χομπιστας και οτι ενυδρειο εχει κανει ειναι εξαιρετικό........αν δεν κανω λαθος εχει και ενα με μονομάχο, απο τα καλυτερα που εχω δει.

Απο τη στιγμη που εχει ακομα το φυτεμενο, δεν τον κλεψαμε........απεναντιας τον σωσαμε, απο τους χρυσοψαραδες.......μην το πειτε ομως στον Χρηστο γιατι θα με κυνηγήσει :hehe: 

Ναι φιλε μου εχεις δικιο εχω ενα ενυδρειο με ένα betta macrostoma στο σπιτι μου αυτην την στιγμή 

 

πριν 9 ώρες, το μέλος panos nts έγραψε:

Και σε λιγο θα μυρίσει την αλμύρα... ;)

 

Εσυ ατιμε θα μου το πληρώσεις αυτο..Η αληθεια ειναι οτι εχω κανει απο ολα εκτός από αλμυρό???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα.

Κώστα δεν βάζεις και κάποιο ακόμα χαρέμι ;

Πολύ άδειο μου φαίνεται ....... 

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο!

  • Agree 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος marinos έγραψε:

Καλημέρα.

Κώστα δεν βάζεις και κάποιο ακόμα χαρέμι ;

Πολύ άδειο μου φαίνεται ....... 

 

Ναι φιλε θα βαλω σε λιγο καιρο...

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!

IMG-21618429184ad25786ae511afd16b24b-V.jpg

IMG-dc333415aaaa77dd4a1d1e5868d3f190-V.jpg

  • Like 6
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οι πέτρες όλα τα λεφτά.

Όσο για τον τσαμπουκά του ενυδρείου, είναι θέμα χρόνου κάθε φορά να εμφανιστεί.

Ευτυχώς που τα caeruleus σε γενικές γραμμές είναι ήπιοι χαρακτήρες.:)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Άντε να αυξάνεσθε και πληθύνεσθε. :thumbup:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...