Jump to content

Back in Black. . . Dark Theme is Back ! ! !


rastaman

Recommended Posts

To theme μου αρέσει!

Bug δεν ξερω αν είναι αλλά πριν την αναβάθμιση όταν έγραφα πχ μια απάντηση σε ένα θέμα και πριν ποστάρω άλλαζα σελίδα, γυρνώντας στην απάντηση την έκανε paste μόνο του και μάλιστα το ανέφερε ότι επαναφέραμε ότι είχατε γράψει κλπ. οπότε συμπλήρωνα και πόσταρα. Τώρα δεν το έκανε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

i know what you mean. . .

 

autosave.png

 

Αυτό είναι κάτι που ισχύει και στα mobile devices/tablets .

Δοκίμασε να κάνεις clear cache,clear cookies και φυσιολογικά θα στρώσει.

Για να τεστάρεις.. refresh page και κλικ στον editor . . . 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε @Katrin! ειναι πολύ όμορφα τα λογότυπα!

Ευχαριστώ rasta! Ναι δεν έκανα το απλό!

 

:)Καλά Χριστούγεννα!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Το νέο " σκούρο" είναι πολύ δύναμη! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 εγω απο τον τιτλο νομιζα οτι ειχε σχεση με τους AC/DC....

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όχι στον σκοταδισμό . Όχι άλλο μαύρο στην ζωή μας .   

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Τα στατιστικά λένε οτι μόλις 67 χρήστες χρησιμοποιούν το Dark Theme και αυτό προσωπικά με προβληματίζει. . . 

 

Υπάρχει κάτι που δεν σας αρέσει,κάτι που σας ενοχλεί ή μήπως θα θέλατε να δείτε κάτι άλλο ??

 

Γνώμες,προτάσεις και ιδέες είναι πάντα καλοδεχούμενες για να μην πω απαραίτητες καθώς αυτές μας βοηθάνε 

να βελτιωθούμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βολεύει πάρα πολύ, καθώς έχω dark theme σχεδόν σε όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ. Βοηθάει πολύ στο να μην δέχεται πολύ έντονο φως το βράδυ τα μάτια σου..

Link to comment
Share on other sites

απλα αν βγάλεις το σκούρο θέμα δεν θα μπαίνω άλλο στο ΑΖ :) 

οπότε δεν με αφορά τη θέλουν οι άλλοι ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως η πλειοψηφία απλά δε το έχει καν δοκιμάσει.

 

Το κάνεις default και σαν δεύτερη επιλογή το άσπρο. Και είναι σίγουρο ότι τα στατιστικά θα εκτοξευτουν. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι σας βλέπω από το tapatalk που έχω ήδη μαυρίσει, το ίδιο κάνει [emoji16]

Link to comment
Share on other sites

@makis206 Γιατί ακόμα tapatalk ??

Αυτό ήταν καλό και χρήσιμο πριν 4-5 χρόνια περίπου και πλέον πολλά forum το έχουν καταργήσει γιατί έχει πολλά

προβληματα και μηδενικό support. . . 

H αλήθεια είναι πως και εμείς το κρατάμε με το ζόρι. . .  

Έχεις δοκιμάσει να συνδέεσαι στο forum από browser και δεν σε βολεύει ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε διάφορα φόρουμ κινούμαι από το 2004 περίπου, πολύ πριν κάνει την εμφάνισή του το ίδιο το Android στις ζωές μας θυμίζω. Δεν αναφέρομαι σε ενυδρειακά μόνο εννοείται. Αργότερα μπήκε στη ζωή μου το tapatalk και παρόλο που με ζόρισε αρχικά, μόλις το ξεπέρασα δεν μπόρεσα να το βγάλω ξανά απ' τη ζωή μου. Φαντάσου ότι σταμάτησα να γράφω σε φόρουμς που έπαψαν να το υποστηρίζουν στο παρελθόν.

Μεσολαβησαν κι άλλα στην πορεία εννοείται, την ευκολία του τάμπλετ και τα πληκτρολόγια που γράφουν με το "χάδι" ολόκληρες λέξεις δεν τα ξεπερνάς εύκολα. Το pc το ανοίγω μια φορά τον μήνα (κι αν) για ενημερώσεις μόνο, ποιος ανταλλάσσει εξάλλου τον καναπέ του με το γραφείο του σπιτιού..

Όσο περίεργο κι αν φανεί, μερικά φόρουμς (και το παρόν εννοείται) δεν τα έχω δει καν πως είναι σε browser.! Κουφό αλλά ισχύει 100%.

Υπάρχει πάντα βέβαια και η εναλλακτική του να εξακολουθείς να κινείσαι από το τάμπλετ αλλά μέσα από browser αντί του tapatalk, προς το παρόν δεν θέλω καν να το σκέφτομαι αυτό το σενάριο όμως.

Αυτοί είναι οι δικοί μου λόγοι εν ολίγοις. Καμία σχέση με το αν με βολεύει ή όχι το aquazone όπως το χρησιμοποιείτε οι περισσότεροι (προφανώς), δεν το έχω δοκιμάσει έτσι άρα σαφέστατα δεν θα μπορούσα να έχω και κάποιο παράπονο από αυτό.!

Σε κάθε περίπτωση μια "επιστροφή στον browser" θα με έκανε να επιλέξω το black theme όπου μου δίνεται η επιλογή. Όπως το κάνω και στο tapatalk εδώ και χρόνια δηλαδή. [emoji846][emoji106]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μάκη είμαι της παλιάς σχολής και εγώ με τα φόρουμ ίσως 2-3 παλιότερος από εσένα. . . 

Το tapatalk στις αρχές εννοείται και εμένα με βόλευε αρκετά παρόλο που έχανα αρκετα πράγματα

σε σχέση με την version ενος site σε browser.

Βέβαια τότε τα περισσότερα φορουμ δεν είχαν έκδοση για κινητό και όσα είχαν ήταν ψιλοχάλια.

 

Η αλήθεια είναι πως περιμένουμε από την πλατφορμα να ολοκληρώσει το mobile app το οποίο στις beta εκδόσεις 

είναι πολύ δυνατό!!

 

Σε άλλα νεα δεν αλλάζω το pc ούτε καν με laptop :P

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, rastaman said:

 

Σε άλλα νεα δεν αλλάζω το pc ούτε καν με laptop :P

Νομίζω αυτό ισχύει για όλους κάποιας ηλικίας...Σοβαρή δουλειά γίνεται μόνο σε Desktop...όλα τα άλλα είναι gadget :D

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτό ισχύει για όλους κάποιας ηλικίας...Σοβαρή δουλειά γίνεται μόνο σε Desktop...όλα τα άλλα είναι gadget [emoji3]
Κι εγώ δεν κατατάσσομαι στα παιδαρέλια (43 ο παππούς [emoji16]) αλλά είναι και στο τι βολεύει τον καθένα τελικά. Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι μπορεί να υπάρξει κάτι μελλοντικά που θα με κάνει να επιστρέψω στα pc, θα πρέπει να αλλάξουν δραματικά πράγματα στις πλατφόρμες τους για να το κάνω.. ή ακόμα κι οι ίδιες μου οι ανάγκες που δεν θα μπορεί πλέον να μου καλύψει ένα "gadget"..
Κι είναι κι η φορητότητα από την άλλη, μα συγκρίνεται η καναπεδάρα με οποιαδήποτε καρέκλα γραφείου; [emoji16]

Κρατάμε όμως το "ότι βολεύει τον καθένα" παιδιά.
Καθείς και οι ορέξεις του, και η βολή του, η συνήθεια, η ευκολία κλπ κλπ.. [emoji846]
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, makis206 said:

Κι εγώ δεν κατατάσσομαι στα παιδαρέλια (43 ο παππούς emoji16.png) αλλά είναι και στο τι βολεύει τον καθένα τελικά. Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι μπορεί να υπάρξει κάτι μελλοντικά που θα με κάνει να επιστρέψω στα pc, θα πρέπει να αλλάξουν δραματικά πράγματα στις πλατφόρμες τους για να το κάνω.. ή ακόμα κι οι ίδιες μου οι ανάγκες που δεν θα μπορεί πλέον να μου καλύψει ένα "gadget"..
Κι είναι κι η φορητότητα από την άλλη, μα συγκρίνεται η καναπεδάρα με οποιαδήποτε καρέκλα γραφείου; emoji16.png

Κρατάμε όμως το "ότι βολεύει τον καθένα" παιδιά.
Καθείς και οι ορέξεις του, και η βολή του, η συνήθεια, η ευκολία κλπ κλπ.. emoji846.png

Tablet με windows και πληκτρολόγιο είναι καλή περίπτωση ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει αυτόν τον συνδυασμό οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, γενικότερα όμως απέχω εδώ και χρόνια από τα windows (παρόλο που τα τρέχει ακόμα το pc μου) και το Android έγινε η πλατφόρμα - επέκταση του εαυτού μου σε ότι θέλω να κάνω σήμερα.

Εχθρός του καλού είναι πάντα το καλύτερο βέβαια, εάν τύχει να βρεθεί αυτός ο "εχθρός" και για μένα κάποια στιγμή..[emoji846]

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι λιτοδίαιτος κύριε..[emoji28]

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...