Jump to content

Χρειαζομαι τα φωτα σας.


Recommended Posts

Καλησπερα σας και ευχαριστω για την αποδοχη. Θελω να τονισω οτι δεν εχω ιδεα απο ψαρακια. Σημερα μου εκανε δωρο ο φιλος μου το παρακατω. Θα ηθελα σας παρακαλω να μου πειτε τι χρειαζεται να κανω ωστε να εχουν ενα καλο περιβαλλον και μια καλη ζωη. Απο το pet shop που τα πηρε του εδωσαν μονο τις πετρουλες κατω τις οποιες τις επλυνα καλα και το φυτο(πλαστικο). Επισης φαγητο και σταγονες για το χλωριο του νερου. Ειναι το μεγεθος καταλληλο? Χρειαζομαι φιλτρο? Καθε ποτε τρωνε? Ξερω ρωταω πολλα και σας ευχαριστω εκ των προτερων☺

inbound3176174556187168646.jpg

Έγινε επεξεργασία - Δέσποινα Σουλιώτη
Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες .

Καλό είναι να συμβουλέψουν οι ειδικοί στα χρυσόψαρα , Να σου πω την αληθεια βλέπω αρκετα πραγματα που δεν μου αρέσουν.

Δεν μπορουμε να κάνουμε όμως τωρα κατι γιατί πρωτα αγοράζεις μετα μαθαίνεις εχει μεγαλο κόστος .

Θελω σε παρακαλώ για αρχη να διαβασεις αυτο  .

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος Δέσποινα Σουλιώτη έγραψε:

 Επισης φαγητο και σταγονες για το χλωριο του νερου. Ειναι το μεγεθος καταλληλο? Χρειαζομαι φιλτρο? Καθε ποτε τρωνε? Ξερω ρωταω πολλα και σας ευχαριστω εκ των προτερων☺

 

Το σημαντικοτερο  ( αυριο κιόλας)  ειναι να παρεις ενα φιλτρο, και να κανεις αλλαγη νερου. Διαβασε το παραπανω αρθρο που ποσταρε ο συνχομπιστας γιατι τα πραγματα δεν τα βλεπω καλα για τα ψαρια,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος corto maltese έγραψε:

Το σημαντικοτερο  ( αυριο κιόλας)  ειναι να παρεις ενα φιλτρο, και να κανεις αλλαγη νερου. Διαβασε το παραπανω αρθρο που ποσταρε ο συνχομπιστας γιατι τα πραγματα δεν τα βλεπω καλα για τα ψαρια,,,,,,,

Για όσους δεν με γνωρίζουν το Nickname μου είναι και το όνομα μου εσένα @corto maltese πως σε λένε ;

Δέσποινα διάβασε το άρθρο που σου έδωσα και θα τα αντιμετωπίσεις  όλα με δουλίτσα και μεράκι . Εμεις είμαστε εδω να καθοδηγούμε για να αποφύγεις τα λάθη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλη μου. Θα ήθελα αρχικά να μου πεις πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο σου, κάθε πότε αλλάζεις νερό και πόσο. Πλην του συνδέσμου που σου έδωσε ο Μαρίνος, σου προτείνω πριν ξεκινήσουμε να διαβάσεις και αυτό. Ευτυχώς λόγω του ότι τα ψαράκια σου είναι του είδους fancy (χοντρούλια?) δεν έχουν τεράστιες απαιτήσεις σε λίτρα όπως τα μονόουρα. Λόγω εμπειρίας μου με τα είδος αυτό ψαριών θα μπορέσω να σε βοηθήσω αρκετά εφόσον το θες και συ. Απάντησε μου πρώτα στα παραπάνω που ρώτησα και μετά ξεκινάμε την εμβάθυνση στο θέμα ?.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...