Jump to content

Θολό νερό


Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλά να σας κάνω μια ερώτηση πριν δύο εβδομάδες εβαλα τη καινούργια αντλία την fluval 307 τη καθάρισα τη προηγούμενη Παρασκευή και 2-3 μέρες τώρα το νερό είναι έτσι όπως στη φωτό είναι φυσιολογικό δεν είναι βρώμικο γιατί το ξανά άδειασα όπως σας είπα τη προηγούμενη εβδομάδα απλά είναι θολό είναι λογικό;;

Σας ευχαριστώ!!

 

IMG_20201226_134520.jpg

IMG_20201226_134520.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες καινούργιο βιολογικό υλικό στη νέα αντλία?

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος killerknight έγραψε:

Έβαλες καινούργιο βιολογικό υλικό στη νέα αντλία?

Τι είναι αυτό;; Εννοείς τις μπάλες που έχει μέσα;;;όχι δεν έχω πάρει ακόμα έχει πολλές χρειάζεται κάθε φορά που θα το αλλάζω να βάζω και άλλα μέσα το μόνο που πρόσθεσα ήταν αντιχλωριο

Link to comment
Share on other sites

Και με το που έβαλες αντιχλωριο έκανε αυτό? Το φίλτρο τι υλικά είχε?

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κυρία Τερζάκη και Χρόνια πολλά.

Θα ήθελα σας παρακαλώ αν έχετε την ευγενική καλοσύνη να μην ανοίγετε καινούργια θέματα για να υπάρχει κάποια ροή στις απαντήσεις μας.

Και ξεκινάμε . Για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε εμείς οι ποιο <<έμπειροι>> θα θέλαμε να μάθουμε τα παρακάτω .

1ον Πόσο καιρό έχετε το ενυδρείο ;

2ον Το έχετε στρώσει ;

3ον Έχετε βάλει ψάρια . 

4ον Έχετε εμπειρία απο ενυδρεία ; 

Θα σας ήταν χρήσιμο το παρακάτω άρθρο ; 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος marinos έγραψε:

Καλησπέρα σας κυρία Τερζάκη και Χρόνια πολλά.

Θα ήθελα σας παρακαλώ αν έχετε την ευγενική καλοσύνη να μην ανοίγετε καινούργια θέματα για να υπάρχει κάποια ροή στις απαντήσεις μας.

Και ξεκινάμε . Για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε εμείς οι ποιο <<έμπειροι>> θα θέλαμε να μάθουμε τα παρακάτω .

1ον Πόσο καιρό έχετε το ενυδρείο ;  απο το καλοκαιρι

2ον Το έχετε στρώσει ; στρωμένο υποτίθεται ήταν

3ον Έχετε βάλει ψάρια .  νεροχελωνα εχει

4ον Έχετε εμπειρία απο ενυδρεία ; ως τώρα  θα έπρεπε όσον άφορα τα χελονοενυδρεια

Θα σας ήταν χρήσιμο το παρακάτω άρθρο ; ας διαβασει πρωτα τα αρθρα που της εχω πει ...... δεν ειναι οπως με τα ψαριαμπορει να στρωθει και με την νεροχελωνα μεσα, δεν υπαρχει προβλημα για λιγες μερες.......το καλύτερο ''μπολι'' ever:hehe:

 

απάντησα με κόκκινο στις ερωτησεις σου?

Έγινε επεξεργασία - corto maltese
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 26/12/2020 at 10:58 ΜΜ, το μέλος corto maltese έγραψε:

απάντησα με κόκκινο στις ερωτησεις σου?

Κάτσε έπαθα πανικο τώρα όταν λες στρωμένο τι ακριβώς εννοείς;;; @corto maltese ?ευχαριστώ που απάντησες για μένα η αλήθεια είναι ότι τα διαβάζω τα άρθρα αλλά μου δημιουργουν πολλες νέες απορίες αλλά και παλι αφου άλλαξα ενυδρείο έβαλα μεγαλυτερη αντλία τον προσεχω σαν τα μάτια μου δε καταλαβαίνω τι καινουργιο προβλημα ειναι αυτο!! 

Το ξερω οτι γράφω σεντόνια ζητώ συγνώμη και τα γράφω και σε άσχετα μέρη. ☹️☹️θα δω τι θα κάνω σας ευχαριστω!! 

IMG_20190625_194959.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/12/2020 at 4:28 ΜΜ, το μέλος killerknight έγραψε:

Και με το που έβαλες αντιχλωριο έκανε αυτό? Το φίλτρο τι υλικά είχε?

Ιδέα  δεν έχω ότι είχε μέσα η αντλία το έβαλα μεσα είχε αυτά τα μπαλάκια που έχω βάλλει και μετά ήταν γεμάτο με 3-4 σφουγγάρια. 

Αντί χλώριο αυτή τη γάτα δεν έβαλα μήπως έφταιγε αυτό και μου το θολώνει όταν το ξανά γεμισα την επόμενη μέρα θολωσε μήπως φταίει η πιεση στην αντλία και θολώνει;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...