Jump to content

Ember Tetras


Recommended Posts

Καλησπέρα,

Είμαι καινούργιο μέλος του φόρουμ και για να είμαι πλήρως ειλικρηνής ο λόγος που δημιούργησα τον λογαριασμό είναι πως πρέπει να βρω νέο σπίτι για 10 ember tetras τα οποία αγόρασα πριν από περίπου ένα μήνα. Αυτή τη στιγμή έχω σε ένα ενυδρείο 10 gallons 24 αυτού είδους και καθώς στο ίδιο ενυδρείο βρίσκεται και ο αρσενικός μονομάχος μου ο αριθμός των ψαρίων είναι πολύ υψηλός. Πέρα από αυτό ο μονομάχος φοβάται να βγει έξω από τις κρυψώνες του μην του επιτεθούν και γι αυτόν τον λόγο μου είναι δύσκολο να τον ταΐσω. 
 

mod edit

sale content removed
 

Ανεξαρτήτως αυτού τα ψαράκια βρίσκονται σε άριστη κατάσταση και το χρώμα τους είναι πολύ έντονο καθώς τους προσφέρω μια πλούσια διατροφή και προσέχω πάντα την ποιότητα του νερού (αρσενικά και θηλυκά). 

Έγινε επεξεργασία - rastaman
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο οτι φοβαται λογω των τετρα? To αντιθετο θα περιμενα, επιθετικοτητα του μονομαχου προς αυτα. Πρωτη φορα ακουω επιθετικα εμπερ, κατι αλλο παιζεται. Ποσο καιρο ειναι στο ενυδρειο ο μονομαχος?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Skounis

Καλησπερα φιλε μου,καλως ηρθες στην παρεα μας και Χρονια Πολλα!!

Αν σκοπος του topic σου παραμενει η πωληση καλο θα ειναι να βαλεις μια αγγελια στην αντιστοιχη κατηγορια.

Αν ενδιαφερεσαι για πληροφοριες ετσι ωστε με την βοηθεια μας να στησεις ενα υγιες ενυδρειο για να το χαιρεσαι και εσυ και τα ψαρακια σου εισαι στο σωστο σημειο.

Θα σε παρακαλουσα να μας ενημερωσεις για τις σκεψεις σου..

 

Σε περιπτωση πωλησης το topic εντος 24αρων ωρων θα κλεισει και το περιεχομενο του θα διαγραφει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος rastaman έγραψε:

@Skounis

Καλησπερα φιλε μου,καλως ηρθες στην παρεα μας και Χρονια Πολλα!!

Αν σκοπος του topic σου παραμενει η πωληση καλο θα ειναι να βαλεις μια αγγελια στην αντιστοιχη κατηγορια.

Αν ενδιαφερεσαι για πληροφοριες ετσι ωστε με την βοηθεια μας να στησεις ενα υγιες ενυδρειο για να το χαιρεσαι και εσυ και τα ψαρακια σου εισαι στο σωστο σημειο.

Θα σε παρακαλουσα να μας ενημερωσεις για τις σκεψεις σου..

 

Σε περιπτωση πωλησης το topic εντος 24αρων ωρων θα κλεισει και το περιεχομενο του θα διαγραφει.

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Συγγνώμη δεν ήξερα καθώς είμαι καινούργια, θα το διαγράψω και θα το αναρτήσω στο κατάλληλο φόρουμ. 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Oresths_S έγραψε:

Ειναι σιγουρο οτι φοβαται λογω των τετρα? To αντιθετο θα περιμενα, επιθετικοτητα του μονομαχου προς αυτα. Πρωτη φορα ακουω επιθετικα εμπερ, κατι αλλο παιζεται. Ποσο καιρο ειναι στο ενυδρειο ο μονομαχος?

Γενικότερα δεν έχω παρατηρήσει επιθετικότητα παρά μόνο την ώρα του ταΐσματος. Πέρα από αυτό παρατήρησα μάλιστα πως είχαν σκίσει λίγο το πτερύγιο του.Έφτασα στο συμπέρασμα πως λογικά ευθύνοντοα εκείνα μιας και ο μονομάχος είναι μέσα τρείς μήνες τωρα χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα, πολύ δραστήριος και με έντονο χρωματισμό. Λίγες μέρες μετ´α τον ερχομό του κοπαδιού η συμπεριφορά του άλλαξε. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...