Jump to content

Αλλαγή φίλτρου..


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.. δυστυχώς όταν έφτιαξε το ενυδρείο πρώτα αγόρασα και μετά ρώτησα και έμαθα για αυτό τώρα είμαι στην αναζήτηση νέου εξωτερικού φίλτρου τώρα έχω Aquael turbo filter 1000 εσωτερικό φίλτρο δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμης για το ενυδρείο τόν 100λ πού έχω απλά μπαίνω σε σκέψεις για το μέλλον διότι ο πληθυσμός θα αρχίσει να αυξάνεται λόγω αναπαραγωγής..και γι'αυτό σκέφτομαι να πάρω ένα εξωτερικό φίλτρο και γι'αυτό ρωτάω εσάς αν νομίζετε ότι χρειάζεται και αν ναι ποιο είναι το κατάλληλο?

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . 

Το φίλτρο είναι μια χαρά . Το αν θα χρειαστείς άλλο στο μέλλον θα σου το δείξουν οι μετρήσεις αρκεί βέβαια να κρατάς τις ρουτίνες αλλαγής νερού .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά η κουμπάρα μου ήθελε να μου κάνει δώρο έκπληξη για την γιορτή μου και τα ήπιαν με την γυναίκα μου να πάρει κάτι για το ενυδρείο που έχω φάει κόλλημα σήμερα μου είπε ότι μου παρήγγειλε αυτό το φίλτρο εξωτερικό https://misirlis-aquarium.gr/30-eksoplismos/6614-oase-filtosmart-thermo-200-4010052426952.html
Και ρωτάω αν κάνει να το κρατήσω? Γτ και αυτή ρώτησε ένα γνωστό και τής είπε πως είναι σούπερ... εγώ και καλά δεν ξέρω τίποτα. Αν δεν κάνει να δω μιποσ μπορέσω να το αλλάξω..

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σούπερ ... για 100 λίτρα ενυδρείο 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σούπερ ... για 100 λίτρα ενυδρείο 
Χαχα οπότε το πέτυχε ακριβώς όταν το έχω θα χρειαστώ σίγουρα βοήθεια δεν έχω ιδέα πώς να το στήσω και αν πρέπει να αγοράσω βιολογικό υλικό..

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν μπόρεσα στην Καρδίτσα να βρω πουθενά ενυδρειακο βαμβάκι υπάρχει κάποια άλλη λύση?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πες να σου στείλει 2 3 σακούλες ο Μυσιρλής μαζί με το φίλτρο .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εχθές ήρθε το νέο φίλτρο το έχω σεταρι δουλεύει κανονικά αλλά δεν ξέρω αν ο σωλήνας θέλει Πίο πάνω η κάτω?17494f32b1ab15bdeaaf9c547bd5974b.jpg

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Είναι οκ,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά την αλλαγή του φίλτρου σε εξωτερικό έχω παρατηρήσει μεγάλη αλλαγή στο βυθό του ενυδρείου καθώς πρίν έκανα σκούπα πολύ συχνά τώρα βλέπω τον βυθό σχεδόν πεντακάθαρο και κάθε μέρα καλυτερεύει αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι κάθε πόσω χρειάζεται συντήρηση το φίλτρο δηλ κάθε πότε καθαρίζουμε η αλλάζουμε βαμβάκι?

 

Αα και κάτι άσχετο ένα από τα μικρά μου!!

IMG_20210121_141256.jpg

IMG_20210121_141249.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα ... Κάτι άσχετο , αν και έχει μία βάση πλαστική το ενυδρείο και οσο να ειναι και αυτο βοηθαει καπώς, παρολαυτα καλο είναι το ενυδρειο να παταει ολοκληρο στο επιπλο . 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος dartman έγραψε:

Καλησπέρα και απο εμένα ... Κάτι άσχετο , αν και έχει μία βάση πλαστική το ενυδρείο και οσο να ειναι και αυτο βοηθαει καπώς, παρολαυτα καλο είναι το ενυδρειο να παταει ολοκληρο στο επιπλο . 

Ακριβώς πατάει πάνω απλά κάνει η βάση αυτή την γωνία κάτω..

IMG_20210121_191541.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...