Jump to content

Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος Sokratis Megas έγραψε:

Δάσος θα το κάνω το ενυδρειο....ποσο κριμα ρε γαμωτο...

Το κερατοφύλλο δεν το φυτεύεις το αφήνεις στην επιφάνια . Οι ρίζες του πόθου ούτε θα φαίνονται , Μια χαρά θα είσαι 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πριν 5 λεπτά, το μέλος Sokratis Megas έγραψε:

Δάσος θα το κάνω το ενυδρειο....ποσο κριμα ρε γαμωτο...

Και μην βρίζεις ..... έχουμε έναν εδώ μέσα που θα φας μπαν σε δευτερόλεπτα :hysterical:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ετσι τον τοποθετείς 

IMG-20200523-213010.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να βάλω πόθο και γιγαντεα βαλισερνια μαζί έτσι;;;

Και μια προσευχή φαντάζομαι ?
Δηλαδη οι ρίζες μέσα και το φυτό αν είναι μεγάλο θα βγαίνει έξω;;;καλά είδα;;

Έγινε επεξεργασία - Sokratis Megas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση μόνο,τον πόθο αν τον πάρεις από φυτώριο ή ανθοπωλείο ρώτα αν του έχουν ρίξει λίπασμα και καλού κακού βάλτο πρώτα σε ένα ποτήρι ή κουβά με νερό,το οποίο αλλαζε το κάθε μέρα για σιγουριά.

Έχω κάνει το ίδιο τόσο με πόθο όσο και φυλλοδενδρο για να είμαι σίγουρος

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου πειραζουν το κερατοφυλλο. Αν τους δινεις τροφουλες με φυτικη πρωτεινη, αφηνεις και λιγη στο τζαμακι δεν νομιζω να στο πειραξουν. Οταν βρεθουμε για τα τεστ σου φινω λιγο και βλεπεις πως παει. Τελικα εκανες τεστ στην βτυση. Ειδες που χρειαζονταν. Με τα ψαρια τι εκανες?τα εδωσες στον γουλιωνη?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Εμενα δεν μου πειραζουν το κερατοφυλλο. Αν τους δινεις τροφουλες με φυτικη πρωτεινη, αφηνεις και λιγη στο τζαμακι δεν νομιζω να στο πειραξουν. Οταν βρεθουμε για τα τεστ σου φινω λιγο και βλεπεις πως παει. Τελικα εκανες τεστ στην βτυση. Ειδες που χρειαζονταν. Με τα ψαρια τι εκανες?τα εδωσες στον γουλιωνη?

Αύριο που θα πάω να πάρω τα φυτά.Αλλά τελικά το πρόβλημα ήταν το νερό τις βρύσης τελικά!

Link to comment
Share on other sites

Παντως σωκρατη οταν μου ειπες χαλικι μου ειπες λεπτο σαν αμμο. Αυτο ειναι λεπτο για φυτεμα οχι λεπτο για τις κιχλιδες. Θα το λυσουμε και αυτο μεταγενεστερα. Τις πετρες μην τις βαζεις την μια πανω στην αλλη. Βαλτες και καθετα και μονες τους και να κοιτανε μπροστα ή πισω...γενικοτερα παιξε μαζι τους. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιες πετρες να σου δειξω. Τις ειχα παρει απο ενα μαγαζι με πετρες. Αν σου αρεσουν παρε μερικες να κανεις την δουλεια σου

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Εμενα δεν μου πειραζουν το κερατοφυλλο. Αν τους δινεις τροφουλες με φυτικη πρωτεινη, αφηνεις και λιγη στο τζαμακι δεν νομιζω να στο πειραξουν.

Σωστος ο Χρηστος...και ενας φιλος που τα ταϊζει με ποιοτικές τροφές, δεν του εχουν πειραξει τις βαλισνεριες του.

πριν 4 λεπτά, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

 Με τα ψαρια τι εκανες?τα εδωσες στον γουλιωνη?

Τωρα που λες για ψαρια...εβγαλες ακρη με τα δικα σου τι φυλο ειναι?...hongi δεν ηταν?

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Παντως σωκρατη οταν μου ειπες χαλικι μου ειπες λεπτο σαν αμμο. Αυτο ειναι λεπτο για φυτεμα οχι λεπτο για τις κιχλιδες. Θα το λυσουμε και αυτο μεταγενεστερα. Τις πετρες μην τις βαζεις την μια πανω στην αλλη. Βαλτες και καθετα και μονες τους και να κοιτανε μπροστα ή πισω...γενικοτερα παιξε μαζι τους. 

Άσε τον να ξεκουραστεί και τα λέμε  από αύριο . Αν μπορείς να του δείξεις ένα στήσιμο απο κόντα θα ήταν ευχής έργο .

Α........ και βγάλτε από μέσα κολώνες και πλαστικά 

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

Σωστος ο Χρηστος...και ενας φιλος που τα ταϊζει με ποιοτικές τροφές, δεν του εχουν πειραξει τις βαλισνεριες του.

Τωρα που λες για ψαρια...εβγαλες ακρη με τα δικα σου τι φυλο ειναι?...hongi δεν ηταν?

Ελειπα για ΣΚ. Αυριο θα το βγαλω το αλφα αρσενικο και θα τα παρατηρησω οπως μου ειπε ο @marinos

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Ελειπα για ΣΚ. Αυριο θα το βγαλω το αλφα αρσενικο και θα τα παρατηρησω οπως μου ειπε ο @marinos

Χρήστο είδες πορτοκαλί κεφάλι αρσενικό μην περιμένεις να πάρει όλα τα χρώματα . Και οσο λιγότερο χρόνο ο αλφα έξω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν βρήκα πόθο μικρό και προς το παρόν έβαλα 3 ρίζες βαλισερνια και δυο κομμάτια κέρατο φύλο στην άκρη.
Αυτα πως τα κλαδεύω να μην είναι τόσο μεγάλα;;τα κόβω κανονικά από πάνω;;

Ποσο καιρό να τα αφήσω μέσα και να ξανά μετρήσω;;

 

E8FA5637-C4E7-443F-8887-72476D1CD8F9.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα κλαδεύεις ακόμα . Μεθαυριο.Και αν σε ενοχλουν βαλυα στις γωνιες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Μετα από δυο μέρες σήμερα παρατήρησα κάτι κομμάτια στην επιφάνεια.Μήπως δεν τα έβαλα σωστά η είναι λογικό αυτό!

86ACFAC8-E329-44ED-BD8D-957B74055E3C.jpeg

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο. Προσαρμόζεται .

Link to comment
Share on other sites

Σωκρατη πως παει?τα φυτα την παλευουν ή τα τσιμπανε?τα νιτρικα?στον γουλιωνη πηγες?

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Σωκρατη πως παει?τα φυτα την παλευουν ή τα τσιμπανε?τα νιτρικα?στον γουλιωνη πηγες?

Όχι δεν τα τρώνε....απλά φεύγουν τα φύλλα...Πήρα και άλλο κέρατο φύλλο και σήμερα θα κάνω τεστ!Εδωσα μερικά ΨΑΡΙΑ και περιμένω να μου φέρει κάποια!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μέτρησα και πέσανε αρκετά πλέον!

Δεν περίμενα να κάνουν τόσο πολύ δουλειά τα φυτά.Τώρα σιγά σιγά θα πάμε στην αλλαγή ψαριών!

Ευχαριστω όλους για τον χρόνο σας!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αντε μπραβο ρε σωκρατη. Μια χαρα. Ελπιζω τα ψαρακια που περιμενεις να ταιριαζουν ωστε να μην εχεις παλι πριβληματα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...