Jump to content

Το χρυσόψαρο μου δεν τρώει.


Recommended Posts

Γεια σας. Σήμερα αγόρασα ένα χρυσοψαρο. Κολυμπάει κανονικά γύρω γύρω  και εξερευνει αλλα δεν τρωει. Ειναι φυσικό να συμβαίνει αυτό τις πρώτες μερες;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου και καλή χρονιά. Σε πόσα λίτρα ενυδρείο έχεις το χρυσόψαρο σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ανέστη το ενυδρείο σου είναι άστροτο για αρχή.. σε καμία περίπτωση δεν έχει προλάβει να "γίνει" βιολογία μέσα σε 6 μέρες

Αρχικό θέμα "Χρειάζομαι βοήθεια."

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος Anestis Poupe έγραψε:

Γεια σας. Σήμερα αγόρασα ένα χρυσοψαρο. Κολυμπάει κανονικά γύρω γύρω  και εξερευνει αλλα δεν τρωει. Ειναι φυσικό να συμβαίνει αυτό τις πρώτες μερες;

Δεν ειναι φυσιολογικο. Κάνε αλλαγες νερου στο ενυδρειο σου μερα παρα μερα 30% με αντιχλωριο. Αλλιως....:rip:

Γραφεις - . Μου είπαν στο petshop να το αφήσω να δουλεύει καμια εβδομάδα πριν βάλω το ψάρι μέσα. Τι άλλο πρέπει να κάνω πριν βάλω το ψάρι.

Ακουσες τον πετ σοπα και τωρα το ψαρακι σου ειναι ετοιμο να σε αποχαιρετήσει.....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ανέστη καλή χρονιά και χρόνια πολλά. Έχεις ανοίξει ήδη ένα θέμα για το ενυδρείο σου. Επειδή είναι ζήτημα ασθένειας θα κοιτάξω να μπει στην αντίστοιχη κατηγορία. Παρέμενε να δούμε τι θα κάνουμε γιατί η Ναταλία έχει δίκιο. Φωτογραφία του ενυδρείου σου μπορεί να ανεβάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που μπήκε στη σωστή κατηγορία το θέμα πάμε να ξεκινήσουμε. Να ξέρεις θα ανοίγεις άρθρα στην κατηγορία κρύου νερού όσο έχεις αυτό το ψαράκι (χρυσόψαρο). Θέλω οπωσδήποτε φωτογραφία του ενυδρείου σου αν και σου λέω εξαρχής ότι το ενυδρείο αυτό θα είναι μικρό για το ψάρι σου στο μέλλον. Κανε και μια αλλαγή 40 τις εκατό του νερού σου σήμερα επίσης 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ανεστη καλη αρχη και καλη χρονια! Δεν εχω να συνεισφερω κατι στο θεμα απλα να πω ενα μπραβο στον killerknight και στους υπολοιπους του aquazone που βοηθανε τους αρχαριους σα και μας....o killerknight απο οτι εχω καταλαβει ειναι grand master στα κρυου νερου ψαρακια...η ναταλια νομιζω εχει παρει ολες τις κατηγοριες σβαρνα....

 

Ανεστη οτι σου πουνε τα παιδια εδω...petshop για κανενα λογο....αμα τους βοηθησεις με τις πληροφοριες που χρειαζονται, τα παιδια θα σε βοηθησουν και εσενα και τα ζωντανα!καλη τυχη ευχομαι για σε κ το ψαρακι σου!

Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε Eos ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Α και μην ξεχάσεις να ψηφίσεις στη δημοσκόπηση για τα ενυδρεία σε αυτά του κρύου νερού. Ολόκληρο χρυσοψαραδικο έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...