Jump to content

Fluval FX6


Astronotus_Ocellatus

Recommended Posts

Καλησπερα,αγορασα ενα fluval fx6 πιστευοντας οτι ειναι απο τις καλυτερες αγορες τουλάχιστον βλεποντας βιντεακια απο YouTube. 

Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις σε ατομα που ειναι κατοχοι αυτών των φιλτρων η ατομα που τα εχουν δουλεψει εστω και λιγο... 

 

1. Μετα απο καιρο χανει στην ενωση του καδου; 

2. Ξεκιναει να δακρυζει απο το σημειο που βρισκεται η αντλια; 

3. Κανει αρκετο βουητο; 

4. Ειναι αξιοπιστο; 

5. Εχει γενικα διαρροές; 

6. Πιο ειναι το πιο συχνό του προβλημα; 

7. Πεφτει η ροη του μετα απο καιρό; 

 

Υ. Γ οποιες και να ειναι οι απαντησεις δεν υπάρχει γυρισμος γιατι εχει ηδη αγοραστει...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω έναν χρόνο και κάτι και δε μου έχει βγάλει τπτ από όσα είπες. Είναι σίγουρα πιο θόρυβωδες από ένα eheim (1500 xl classic) αλλά έχει και τη μισή τιμή του σχεδον. Πάντως ο θόρυβος του δεν είναι ενοχλητικός η πολύς και για διαροες ούτε λόγος

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα! Εχω ένα fx4, δεν μπορεσα για το fx6. αν τα παρω αναλογικά, δεν εχω κανενα θορυβο μέχρι τωρα και καμια σταγόνα δεν εχει παρατηρηθεί. Μόλις πέφτει η ροή απλα το καθαρίζω. Στην αρχή που ήταν μονο του το καθαριζα ανα 1.5 με δύο μήνες, μόλις πρόσθεσα ένα ακομα φίλτρο η ροή επεφτε στο 4μηνο. αλλα να πω την αλήθεια ποτέ δεν εχω αφήσει ακαθάριστα τα φίλτρα απνω απο 3 μήνες. Οταν λεμε πεφτει η ροή δεν εννοουμε οτι με το ζορι στελνει, απλα αντι να ξεσηκωνει τον κοσμο κανει εναν  αρκετο παφλασμο του νερου. Να σημειωσω ότι το εχω παραμπουκωμένο το φιλτρο, όπου ειχ κενο έχω βάλει βιολογικό υλικό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...