Jump to content

Χρειάζονται τα χελονάκια παρέα?


Recommended Posts

Γειά σας! εχω φτιάξει το ενυδρείο και έχω πάρει τα πράγματα που χρειάζετε ένα χελονάκι, αλλά δεν ξέρω αν πάρω ένα μόνο του η πάρω και 2ο για να έχουν παρέα μεταξί τους. Βλέπω άρθρα που λένε οτι προτιμούν να είναι μόνα τους, και άλλα που λένε πως είναι οκ με παρέα. Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Orion FallenChild έγραψε:

Γειά σας! εχω φτιάξει το ενυδρείο και έχω πάρει τα πράγματα που χρειάζετε ένα χελονάκι, αλλά δεν ξέρω αν πάρω ένα μόνο του η πάρω και 2ο για να έχουν παρέα μεταξί τους. Βλέπω άρθρα που λένε οτι προτιμούν να είναι μόνα τους, και άλλα που λένε πως είναι οκ με παρέα. Τι να κάνω?

Καλύτερα μόνο του, δεν ειναι κοινωνικά ζώα (ερπετα γαρ) απο τη φυση τους.........μεγαλωνονοτας θα θελουν πολυ πιο μεγαλυτερο χωρο και επισης συγουρα το ενα απο τα δυο θα ειναι πιο κυριαρχο απο το αλλο, δηλ. θα τρωει πιο πολυ & θα καθεται στη στερια παραπανω, ετσι το ''αδυναμο''  (οχι οτι θα παθει κατι σοβαρο) δεν θα αναπτυχθει στους ιδιους ρυθμους........Μονάχα και παλι  όμως με  την προυποθεση να μεγαλωσουν απο την αρχη μαζί και να ειναι του ίδιου φύλλου (καλυτερα θηλυκα)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...