Jump to content

C. Acutus και C. Hastatus


antonium98

Recommended Posts

Καλησπέρα, ετοιμάζω ένα βιοτοπικο ενυδρειο rio125 για Bolivian ram τα οποία θα τοποθετηθούν σε κοπαδακι των 8-10 ατόμων. Θέλω να βάλω συγκάτοικους ή ένα κοπαδακι C. Acutus ή ένα Hastatus που από ότι διαβάζω συμβιώνουν και στη φύση μαζί. Το θέμα μου είναι κατά ποσο είναι εύκολο να βρω κάποιο από αυτά τα δυο είδη και ποιο θα μου προτείνατε να βάλω με τα ραμ. Το ενυδρειο θα έιναι καθαρά με λευκή άμμο καράτ ξύλα και μετά διάσπαρτα στο ενυδρειο catappa alder cones και διάφοροι άλλοι καρποί που βρίσκουμε στο βυθό. Επίσης θα βάλω και πόθο ή φιλοδεντρο που οι ριζεσ Θα πέφτουν στο ενυδρειο καθως και ζουμπούλια που οι ρίζες τους θα πέφτουν στο νερό. 
Περιμενω τη γνώμη σας και τα φώτα σας.

Ευχαριστω πολύ 

Link to comment
Share on other sites

καλή επιτυχία, όλα ωραία ακούγονται αλλά εδώ που φτάσαμε λόγο της κατάστασης να είσαι ευχαριστημένος ότι και να βρεις απο αυτά που θες.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Χρήστος έγραψε:

καλή επιτυχία, όλα ωραία ακούγονται αλλά εδώ που φτάσαμε λόγο της κατάστασης να είσαι ευχαριστημένος ότι και να βρεις απο αυτά που θες.

 Ευχαριστώ πολύ, το ίδιο σκέφτομαι και εγώ οτι δύσκολα θα βρω καποιο από αυτά τα δυο είδη Ελλάδα. Και όσο ψάχνω δεν έχω δει κάπου να τα έχουν φέρει κάποια στιγμή. Αναγκαστικά υπομονή γιατί δεν θέλω να ξεφύγω από το πλάνο που έχω φτιάξει. 
 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο αυτό που πας να στήσεις!

Όπως ήδη ανέφερε ο Χρήστος, δύσκολο τι θα βρεις όμως.

Να έχεις το νου σου σε προπαραγγελιες, έτσι έχεις πιθανότητες να βρεις κάτι που σε ενδιαφέρει.

Από τα καταστήματα που φιλοξενεί το φόρουμ,ο άβυσσος είδα ότι έχει προπαραγγελια αυτήν την στιγμή,για δες μήπως και σου αρέσει κάτι.

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος DIMITRIOS έγραψε:

Πολύ ωραίο αυτό που πας να στήσεις!

Όπως ήδη ανέφερε ο Χρήστος, δύσκολο τι θα βρεις όμως.

Να έχεις το νου σου σε προπαραγγελιες, έτσι έχεις πιθανότητες να βρεις κάτι που σε ενδιαφέρει.

Από τα καταστήματα που φιλοξενεί το φόρουμ,ο άβυσσος είδα ότι έχει προπαραγγελια αυτήν την στιγμή,για δες μήπως και σου αρέσει κάτι.

Καλή επιτυχία!

Ευχαριστώ πολύ Μακαρι να βγει το αποτέλεσμα που θέλω και η εικόνα που έχω στο μυαλό μου.

Θα το κοιτάξω μήπως καταφέρω να βρω κάτι μέσω προπαραγγελίας.

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα μεγέθους του ενυδρείου θα έχω θέμα με την συγκατοίκηση και τον χώρο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...