Jump to content

Ποσά watt θέλει μια ανουμπια


Marina Basdeki

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά μου έκαναν δώρο ένα ενυδρείο πριν 3 μήνες με ένα χρυσόψαρο red cup και ένα black moor σε ενυδρείο 35 λίτρα πριν ένα μήνα δια βάρα στο φόρουμ ότι τα χρυσόψαρα θέλουν πολλά λίτρα έτσι τα έδωσα πίσω και πήρα έναν μονομαχο το ενυδρείο έχει φυσικά βραχάκια και χαλίκι μόνο φυτά πλαστικά αλλά τα έβγαλα και θέλω να πάρω μια ανουμπια και να την δέσω σε ένα βραχάκι αλλά δεν ξέρω ποσα watt λαμπα θέλει ρίχνω αντίχλωριο και βακτήρια το ενυδρείο είχε μόνο φίλτρο και όταν πήρα τον μονομαχο μου είπαν ότι θέλει έναν θερμοστάτη πήρα έναν 50w ποσά watt θέλει μια ανουμπια η λάμπα πρέπει να είναι θερμή η κανονική πόσες ώρες πρέπει να είναι ανοιχτή το φύλο του μόνο μονομάχου τι είναι έχει φως από μόνο του το ενυδρείο αλλά μόνο 6 w

Έγινε επεξεργασία - Marina Basdeki
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος Marina Basdeki έγραψε:

Γεια σας παιδιά μου έκαναν δώρο ένα ενυδρείο πριν 3 μήνες με ένα χρυσόψαρο red cup και ένα black moor σε ενυδρείο 35 λίτρα πριν ένα μήνα δια βάρα στο φόρουμ ότι τα χρυσόψαρα θέλουν πολλά λίτρα έτσι τα έδωσα πίσω και πήρα έναν μονομαχο το ενυδρείο έχει φυσικά βραχάκια και χαλίκι μόνο φυτά πλαστικά αλλά τα έβγαλα και θέλω να πάρω μια ανουμπια και να την δέσω σε ένα βραχάκι αλλά δεν ξέρω ποσα watt λαμπα θέλει ρίχνω αντίχλωριο και βακτήρια το ενυδρείο είχε μόνο φίλτρο και όταν πήρα τον μονομαχο μου είπαν ότι θέλει έναν θερμοστάτη πήρα έναν 50w ποσά watt θέλει μια ανουμπια η λάμπα πρέπει να είναι θερμή η κανονική πόσες ώρες πρέπει να είναι ανοιχτή το φύλο του μόνο μονομάχου τι είναι έχει φως από μόνο του το ενυδρείο αλλά μόνο 6 w η φωτογραφεία με το ενυδρείο είναι παλιά για αυτό είναι μέσα τα πλάστικα

7B631F4E-010D-4E3B-B9DD-F8CFB297DB02.jpeg

00C357AD-5FF5-4AE4-BB83-7A166F00B572.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ο τι λαμπα και αν εχεις, φτανει για ανουμπια. φωτισμος 8-9 ωρες την ημερα.  Μπορεις να παρεις ακομα microsorum pteropus, ουτε αυτο χρειαζεται καλο φωτισμο.

Και βαλε μια ριζουλα, ξυλο - να φαινεται πιο φυσικο το αποτελεσμα :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...