Jump to content

Sos... μάλλον παράσιτα βοήθεια..


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους πρίν 4 μέρες παρατήρησα ένα ψάρι να περνει φορά και να χτυπήπα πανό στο ξύλο και στους βράχους για να ξυθη λογικά αλλά ήταν μόνο ένα και έτσι ξεκίνησα paraguard seachem σήμερα είδα πολλά από τα ψάρια να κάνουν το ίδιο να πω πως δεν έχουν κάποιο σημάδι στο δέρμα τους ... συνεχίζω paraguard seachem η έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε? 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος koronis.v έγραψε:

Καλησπέρα σε όλους πρίν 4 μέρες παρατήρησα ένα ψάρι να περνει φορά και να χτυπήπα πανό στο ξύλο και στους βράχους για να ξυθη λογικά αλλά ήταν μόνο ένα και έτσι ξεκίνησα paraguard seachem σήμερα είδα πολλά από τα ψάρια να κάνουν το ίδιο να πω πως δεν έχουν κάποιο σημάδι στο δέρμα τους ... συνεχίζω paraguard seachem η έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε? 

Κοιταξες μετρησεις. Μηπως εχεις αμμωνια ή φουλ νιτρικα;

Αν οχι, συνεχιζεις την θεραπεια. Αν σε 3-5 ημερες δεν.... παρε sera costapur ή esha exit.

Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Κοιταξες μετρησεις. Μηπως εχεις αμμωνια ή φουλ νιτρικα;

Αν οχι, συνεχιζεις την θεραπεια. Αν σε 3-5 ημερες δεν.... παρε sera costapur ή esha exit.

Ναι από μετρισισ είναι πολύ καλά ευχαριστώ Ναταλία σε ενιμερονο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα παρατήρησα ότι ψάρια πού ξυνωντε στην αρχή σταματησανε Κάπος οπότε πιστεύω πως μπορεί να έχει βελτιωθεί η κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομάδα.. βλέπω ακόμα πώς ξυνωντε σε μιομενο βαθμό αλλά βλέπω και ψάρια που ήταν καλά να έχουν αρχίσει να ξυνωντε θέλω να ρωτήσω πιάνει τελικά το paraguard seachem και απλά θέλει το χρόνο του η πάω σε κάποιο άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .. Σήμερα είναι η πέμπτη  μέρα που μου είπε η @natateo να δω πως θα πάει με paraguard seachem μπορώ να πω πως η βελτίωση είναι πολύ μεγάλη οπότε Ναταλία εσύ τι λες περιμένω να με διαφωτισεις..

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος koronis.v έγραψε:

Καλησπέρα παιδιά .. Σήμερα είναι η πέμπτη  μέρα που μου είπε η @natateo να δω πως θα πάει με paraguard seachem μπορώ να πω πως η βελτίωση είναι πολύ μεγάλη οπότε Ναταλία εσύ τι λες περιμένω να με διαφωτισεις..

Η εταιρια λεει πρεπει να κανεις θεραπεια για τουλαχιστον 14 ημερες, αλλά... συνεχιζεις, οπως γραφει στις οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος natateo έγραψε:

Η εταιρια λεει πρεπει να κανεις θεραπεια για τουλαχιστον 14 ημερες, αλλά... συνεχιζεις, οπως γραφει στις οδηγιες.

Αλλά? έχεις κάποια ένσταση αν θεωρείς πως δεν θα πάει καλά προχωράω σε κάτι άλλο..

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος koronis.v έγραψε:

μπορώ να πω πως η βελτίωση είναι πολύ μεγάλη

Αν βλεπεις βελτιωση, συνεχιζεις με paraguard

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...