Jump to content

τροφη


bard

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.Εχω ενα ενυδρειο και σε αυτο εχω μεσα 2 guppy 2 molly 2 γατοψαρα και εναν μονομαχο.

Εχω ενα προβλημα ομως.Δεν ξερω ποσο πρεπει να τα ταΪσω.Συνηθως τα ταΪζω 6 φορεσ την εβδομαδα μια φορα την μερα και μια μερα τουσ κανω νηστεια.Τον μονομαχο τον ταΪζω ξεχοριστα οποτε ξερω ποσο να τον ταΪσω.Για τα αλλα δεν ξερω ομως βοηθηστε με πλςςς

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν κανω στα ψαρια μου νηστεια.... Αν μπορεις να τα ταισεις 2 φορες την ημερα, καν το. Ταισμα ειναι πιο πολυ θεμα εμπειριας.

Αν το φαγητο πεφτει κατω και μενει, σημαινει ταιζεις παραπανω απ ότι πρεπει. Σε πόσα λιτρα εχεις ολα αυτα τα ψαρακια; Μαλλον ξερεις, πως μονομαχος δεν παει με ζωοτοκα.

Και γατοψαρα τι ειναι ακριβως;

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Ποτέ δεν κανω στα ψαρια μου νηστεια.... Αν μπορεις να τα ταισεις 2 φορες την ημερα, καν το. Ταισμα ειναι πιο πολυ θεμα εμπειριας.

Αν το φαγητο πεφτει κατω και μενει, σημαινει ταιζεις παραπανω απ ότι πρεπει. Σε πόσα λιτρα εχεις ολα αυτα τα ψαρακια; Μαλλον ξερεις, πως μονομαχος δεν παει με ζωοτοκα.

Και γατοψαρα τι ειναι ακριβως;

οταν λεω γατοψαρα εννοω cory cats και τα εχω στα 45 λιτρα και απο οτι βλεπω ειναι τελεια με τον μονομαχο μου δεν μαλωνουν ποτε ισα ισα καθονται και μαζι.2 φορεσ την ημερα δεν ειναι υπερβολικο?

 

Έγινε επεξεργασία - bard
Link to comment
Share on other sites

Cory ειναι κοπαδοψαρα , πανε 6 και πανω.

ζωοτοκα δεν πανε ζευγαρι, αλλά χαρεμι.

45 λ μικτα ειναι λιγα για αυτα τα ψαρια.

2 φορες την ημερα απο λιγο, καλυτερα απ οτι μια και καλη. Και με τι τροφη ταιζεις; Ολους με ιδια;

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος natateo έγραψε:

Cory ειναι κοπαδοψαρα , πανε 6 και πανω.

ζωοτοκα δεν πανε ζευγαρι, αλλά χαρεμι.

45 λ μικτα ειναι λιγα για αυτα τα ψαρια.

2 φορες την ημερα απο λιγο, καλυτερα απ οτι μια και καλη. Και με τι τροφη ταιζεις; Ολους με ιδια;

οχι φλακες δινω στα guppies κατι σαν χαπακια τροφη στα cory cats και τροφη για μονομαχους που εχει και σκουλικια μεσα στον μονομαχο μου 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

 

οι τροφες ωστοσο καλες ειναι? ξεχασα να πω οτι guppies και mollies τρωνε flakes 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος natateo έγραψε:

Τι flakes, τι γραφει στο κουτι;

γραφει οτι ειναι για υγεια και για καλυτερο χρωμα και αυτη ειναι η τροφη στην παρακατω φωτογραφια

81xqc0EBTcL._AC_SY679_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...