Jump to content

Μονομάχος δεν τρώει medicated food mix


Recommended Posts

Γεια σε όλους,

ο μονομάχος μου αντιμετωπίζει εδώ και σχεδόν ένα μήνα εσωτερικά παράσιτα, τα οποία αρχικά καταπολέμησα με metroplex ωστόσο μιας και είναι εσωτερικά αποφάσισα να αγοράσω Focus και Guarlic Guard προκειμένου να χορηγήσω το φάρμακο κατευθείαν στο στομάχι του. Απο ότι φαίνεται όμως δεν του αρέσει το φαγητό ό,τι και να κάνω, το καταπίνει και ύστερα το φτύνει διαμελισμέμο. Ενδιαφέρεται για και τρώει bloodworms και κανονικά pellets κανονικά. Από την άλλη πλευρά τα Ember Tetras που έχω στο ίδιο ενυδρείο τρώνε το φαγητό που εκείνος αφήνει χωρίς δεύτερη σκέψη (δεν είναι άρρωστα). Πέρα από τα χρήματα που έδωσα για τα φάρμακα με απασχολεί και το γεγονός πως χωρίς Focus και Guarlic Guard αρκετό από το Metroplex χάνεται στο νερό χωρίς να απορροφάται από το ψάρι. Θα μπορούσατε να μου συστήνετε κάποιον τρόπο έτσι ώστε να φάει το medicated food mix του; Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Ένα 20λίτρο σαν καραντίνα ,  θα σου έλυνε το πρόβλημα σου που του τρώνε τα άλλα ψάρια το φαγητό συν οτι δεν θα κινδύνευαν επίσης να κολλήσουν .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...