Jump to content

Οξυγόνο


Kobles

Recommended Posts

Απλη ερωτηση. Εχω ενα μικρο ενυδρειο 60 λιτρων με ζωοτοκα και τετρα. Χρειαζεται εκτος απο το φιλτρο να μπει και σωληνακι για οξυγονο (που να βγαζει φυσαλιδες) Μπορει να μην τα διατυπωνω σωστα αλλα συγχωρεστε με προκαταβολικα

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 54 λεπτά, το μέλος Kobles έγραψε:

Απλη ερωτηση. Εχω ενα μικρο ενυδρειο 60 λιτρων με ζωοτοκα και τετρα. Χρειαζεται εκτος απο το φιλτρο να μπει και σωληνακι για οξυγονο (που να βγαζει φυσαλιδες) Μπορει να μην τα διατυπωνω σωστα αλλα συγχωρεστε με προκαταβολικα

 

Όχι δεν χρειάζεται απλά πρέπει η έξοδος του φίλτρου να κάνει καλή αναταράξει στην επιφάνεια...πες μας όμως δύο λόγια για το ενυδρείο σου αριθμός και είδος ψαριών φίλτρο πόσο καιρό τρέχει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την πληροφορια. Εχω ενα μικρο ενυδρειο 60 λιτρων με ενα χαρεμι ζωοτοκων (πλατυ και γκαπυ και εναν αρσενικο ξιφορορο). Ειναι φυτεμενο με ανουμπια και φτερη. Τρεχει πανω απο χρονο. Το μονο που με προβληματιζει ειναι για τον ξιφοφορο που εβαλα προσφατα μηπως ξευυγαρωσει με τα πλατυ. Επισης εχω και 2 cory. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2021 at 4:05 ΜΜ, το μέλος Kobles έγραψε:

Εχω ενα μικρο ενυδρειο 60 λιτρων με ζωοτοκα και τετρα.

Φιλε μου, τα τετρα δεν μπαινουν σε 60λ και δεν μπαινουν με ζωοτοκα!

60λ ειναι λιγα και για ξιφοφορο!

Για το οξυγονο... αυτο το σωληνακι δεν παιζει κανενα ρολο στην οξυγονωση. Για καλη οξυγονωση το φιλτρο πρεπει να κάνει καλη αναταραξη της επιφανειας του νερου.

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...