Jump to content

μπορει να ζησει μονο του ενα clownfish σε 100 λιτρα η θελει ζευγαρι


Recommended Posts

Καλησπέρα Γιωργο

Τα δικά μου παντως τα εχω σε 450 λιτρα ενυδρείο και είναι πολυ λίγα.?

εαν έχεις την δυνατότητα να αγοράσεις αργοτερα ένα μεγαλύτερο ενυδρείο θα ήταν πολυ καλα να έχει μήκος 150cm και να βάλεις περίπου 5-6 ψαράκια μέσα με ένα πολυ καλό εξωτερικό φίλτρο (φίλτρο και ενυδρείο ,Όσο μεγαλύτερο τόσο το καλύτερο)

μπορείς να διαβάσεις το προφίλ του ψαριού στο φορουμ,θα βρεις πολλές χρήσιμες πληροφοριες για τα Clown Loach.:)

καλη συνέχεια σου εύχομαι, και εαν θες ανέβασε και καμία φωτο να δούμε και το ενυδρείο σου και το ψαρακι?

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως εαν δεν το έχεις αγοράσει ακόμα,καλύτερα να επιλέξεις κάποιο άλλο ψαράκι για το ενυδρείο 100 λίτρων.

τα dwarf Puffer θα ήταν μια καλή επιλογή πιστευω Και είναι και ενδιαφέρων ψαράκια:) 

πίστεψε με θα τα ευχαριστηθείς 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μιλάς για Clown γλυκού νερού και να μην μπερδευτηκα?

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος Γιώργος, παρόλο που είναι ιδιαίτερα σαφής στα ποστ που κάνει γενικότερα, δεν διευκρίνισε οτι αναφέρεται στα θαλασσινά clownfish και όχι στα clown loach του γλυκού. Ως εκ τούτου δημιουργηθηκε παρεξήγηση. 

Έτσι δεν είναι φίλε Γιώργο?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι εννοεί Nemo!

 Τα δικά σας του γλυκού είναι imitation!!!

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος Mr.fox έγραψε:

Ελπίζω να μιλάς για Clown γλυκού νερού και να μην μπερδευτηκα?

Γατάκια την πάτησες?. Να μάθεις να προτρεχεις οχαχαχαχα

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Οκ εφόσον προβείτε για αλμυρού νερού παρακαλω να αγνοήσει τα παραπάνω που εγραψα? 

απο αλμυρό νερό δυστυχώς δεν γνωρίζω καθολου?

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Mr.fox έγραψε:

Οκ εφόσον προβείτε για αλμυρού νερού παρακαλω να αγνοήσει τα παραπάνω που εγραψα? 

απο αλμυρό νερό δυστυχώς δεν γνωρίζω καθολου?

Εγώ θαλασσινά πάλι μόνο τα τρώω ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φυσικά μπορεί να ζήσει και μόνο του. είναι περισσότερο όμορφα βέβαια όταν είναι ζευγάρι, αλλά μη θεωρείς οτι αν βάλεις μέσα δύο ψαράκια θα γίνουν σίγουρα ζευγάρι.

Και αν δε γίνουν, τότε σε λίγα λίτρα ο ένας θα καθαρίσει τον άλλον με συνοπτικές διαδικασίες.

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος giorgos pastayroy έγραψε:

νεμο θαλλασινου    νερου

Μπραβο, φιλε μου, πηγαινε προς την αλμυρη πλευρα του φορουμ! Φανταζομαι ετοιμασες πολλες ερωτησεις! ;)

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

  •  υπαρχει κινδυνος  να φαει κερατοφυλο εεπιπλεον  εβαλα μερικα ξυλα αλλα  επιπλεουν και η αμμος δεν τα  κραταει μεσα επιπλεονξεκινισα διαδικασιεσ στροσιματως
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. Τώρα ψιλοκομμένο καροτακι, πιπεριά και κρεμμύδι και έτοιμη η μπουγιαμπεσα.

 

Ρε φιλαράκι δεν έχεις βαρεθεί αυτό το ατυχές τρολαρισμα. Όπως σου είχα γράψει και σε έναν από τους πολλούς λογαριασμούς που έχεις φτιάξει, δεν είναι αστείο πλέον. 

Καληνύχτα και όνειρα γλυκά. Το θέμα κλειδώνει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...