Jump to content

multifaciatus συγκατικοι


ababapanos

Recommended Posts

Τα Μουλτις ειναι κοχυλοψαρα Τανγκανικα και θελουν απαραιτητα ενυδρειο με πολλα κοχυλια στην αμμο, υψηλη σκληροτητα στο νερο (ΡΗ, ΚΗ).......asbora galaxy η cherry purbs ειναι απο Ασια και θελουν  χαμηλο εως ουδετρερο ΡΗ και ενυδρειο με φυτα, ξυλα κλπ............δεν το βρισκω καλη ιδεα, προσωπικη μου αποψη.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παλαιότερα σέ Tanganyika nano ! (Το τονίζω αυτό) τά έβαλα μαζί με oshelatus και είχα πολύ κυνήγι και νεκρά ψάρια... Τα multifasciatus δεν είναι φονιάδες αλλά δεν είναι και καλά παιδιά

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2021 at 8:56 ΜΜ, το μέλος corto maltese έγραψε:

Τα Μουλτις ειναι κοχυλοψαρα Τανγκανικα και θελουν απαραιτητα ενυδρειο με πολλα κοχυλια στην αμμο, υψηλη σκληροτητα στο νερο (ΡΗ, ΚΗ).......asbora galaxy η cherry purbs ειναι απο Ασια και θελουν  χαμηλο εως ουδετρερο ΡΗ και ενυδρειο με φυτα, ξυλα κλπ............δεν το βρισκω καλη ιδεα, προσωπικη μου αποψη.

Ακριβώς έτσι , νομίζω πάντως ότι μπορούν να συγκατοικούν με altolabrologus calvus

Έγινε επεξεργασία - Greg multi
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Greg multi έγραψε:

Εγώ πάντως παλαιότερα σέ Tanganyika nano ! (Το τονίζω αυτό) τά έβαλα μαζί με oshelatus και είχα πολύ κυνήγι και νεκρά ψάρια... Τα multifasciatus δεν είναι φονιάδες αλλά δεν είναι και καλά παιδιά

Δυο διαφορετικα ειδη κοχυλοψαρων, και ειδικα αν το ενα ειναι τα Οτσελατους, ειναι λογικο να συμβει αυτο αν δεν ειναι μεγαλο σε μηκος το ενυδρειο και δεν εχει στησιμο τετοιο ωστε να ειναι μακρια και ''χωριστα'' οι περιοχες με τα κοχυλια

πριν 3 ώρες, το μέλος Greg multi έγραψε:

Ακριβώς έτσι , νομίζω πάντως ότι μπορούν να συγκατοικούν με altolabrologus calvus

Οι Αλτος ειναι γενικα οι καλυτεροι συγκατοικοι σε ''κοινωνικο'' Τανγκανικα.....Βασικη προυποθεση οταν θελουμε να εχουμε 2 ή 3 ειδη νανοκιχλιδων Τανγκανικα να ακολουθουμε τους κανονες που λεει το παρακατω αρθρο....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...